آخرین خبرها از فیلتر شدن واتساپ و لاین و وایبر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
6th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th فوریه 2015 ساعت 2:30 ب.ظ | کد خبر: 26582  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قصد فیلتر کردن شبکه های اجتماعی را نداریم و امیدواریم مردم از محتوای مفید این شبکه ها استفاده کنند.

به گزارش دزمهراب نیوزمحمود واعظی، ظهر امروز پس از افتتاح پروژه های مخابراتی و ارتباطی استان یزد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آن دسته از شبکه های اجتماعی که محتوای مجرمانه و غیر اخلاقی دارند از طریق فیلترینگ هوشمند پالایش می شوند اما در مجموع برنامه ای برای فیلتر کردن شبکه های اجتماعی نداریم.

وی همچنین  بیان کرد: از بومی سازی شبکه های اجتماعی استقبال می کنیم همچنانکه تاکنون دو مورد در این زمینه عرضه شده که یکی از آنها به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

واعظی  در این زمینه  تصریح کرد: برخی شرکتها از یزد نیز علاقمندی خود را برای طراحی شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند که از آنها هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ اعتباری حمایت خواهد شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در مورد راه اندازی اینترنت پرسرعت در سطح کشور اظهار داشت: سیاست دولت نگاه و توجه ویژه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است و در وزارت ارتباطات نیز برنامه های مختلفی برای توسعه ارتباطات در روستاها داریم.

۲۰ هزار روستا تا سال آینده از امکانات اینترنت پر سرعت برخوردار می شوند وی بیان کرد: تاکنون بالغ بر هشت هزار روستا از اینترنت پرسرعت بهره مند شده اند و تا سال آینده ۲۰ هزار روستا از این امکان بهره مند خواهند شد.

محمود واعظی در مورد تعرفه اینترنت نیز اظهار داشت: در این زمینه افزایشی نخواهیم داشت ضمن اینکه هزینه اینترنت روی موبایل نیز به یک دهم کاهش یافت به نحوی که در گذشته هر کیلوبایت ۵ ریال بود که این رقم اکنون به هر دقیقه نیم ریال رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: اگر با اپراتورهای دیگر نیز به توافق برسیم، گرانی تعرفه اینترنت نخواهیم داشت. وی در مورد فناوری های فضایی نیز عنوان کرد: این بخش باید از نظر بودجه ای تقویت شود و سیاست ما نیز این است که به تکنولوژی ساخت ماهواره بیشتر بپردازیم و قدم های بلندتری در این زمینه برداریم.

رهیاب

ارسال نظر

     


-->