17th، آوریل 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th آوریل 2014 ساعت 11:28 ق.ظ | کد خبر: 13784  

Poster-They-01

فیلم “آن ها” به کارگردانی سید مرتضی سبزقبا به بخش مسابقه ی بیست و نهمین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «BLACK» آلمان راه پیدا کرد.

این فیلم که پنجمین حضور جهانی اش را تجربه می کند، پیش از این در نهمین جشنواره ی بین المللی فیلم (Mountain, Zakopane) لهستان، سومین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «PUNE» هندوستان، سومین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «JAIPUR» هندوستان، و همچنین در بیست و چهارمین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «MEDIAWAVE» مجارستان نیز حضور داشته است.

فیلم کوتاه داستانی “آن ها” که این بار برای رقابت با دیگر آثار فیلمسازان جهان به بخش مسابقه ی بیست و نهمین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «BLACK» آلمان راه یافته است، در مدت زمان ۱۵ دقیقه، با فرمت Full HD و با دوربین Canon 5D در تپه ها و دره های صعب العبور اطراف شهرستان دزفول تصویربرداری شده است.

فیلم “آن ها” که هم زمان در بخش مسابقه ی بیست و چهارمین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «MEDIAWAVE» مجارستان نیز حضور دارد، از ۲۹ آوریل تا ۳ می۲۰۱۴ ( ۹ تا ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳) در این جشنواره اکران خواهد شد، ضمن این که فیلم های راه یافته به جشنواره ی مجارستان، ۱ مارس تا ۳۰ آوریل ۲۰۱۴( ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۲ تا ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳) به صورت آنلاین در سایت جشنواره قابل مشاهده اند و در مراسم اختتامیه ی جشنواره، برگزیدگان بر اساس رأی تماشاگران معرفی خواهند شد.

فیلم “آن ها”، روایتگر زندگی مردمانی است که در طول ۸ سال، با شکیبایی و بردباری بی مانندشان پایداری نمودند و در برابر جنگی ناخواسته و نابرابر کمر خم نکردند و سر فرود نیاوردند. این فیلم ادای دینی است به مردم شریف دزفول، که با صبر و استقامت شان در برابر ظلمی بزرگ ایستادند و از خود و ناموس و وطن شان دفاع کردند.

در فیلم “آن ها” علیرضا خداداد، عظیم سبزقبا، مهدی شریفی، علیرضا کلیددار، فاطمه سیاح طرفی و علی نوری ایفای نقش کرده اند و حوزه ی هنری استان خوزستان نیز تهیه و تولید این فیلم را برعهده داشته است.

اسامی عوامل دیگر فیلم “آن ها” به این شرح است: نویسنده و کارگردان: سید مرتضی سبزقبا- تصویربردار: امیر علی ­ویسی- تدوین و صداگذاری: فرید دغاغله- صدابردار: ارسطو مفاخری- طراح صحنه، لباس و گریم:حمید نورآبادی، رضا چراغ چشم- عکاس: امین نظری- تصویربردار پشت صحنه: حجت کایدخورده- دستیار تدوین: لیلا کرامت- دستیار تصویربردار: مهدی پیوسته، رضا خاقانی- منشی صحنه: فاطمه سیاح­ طرفی- مدیر تولید: حسین علیزاده- مجری طرح:مرکز آفرینش های هنری دزفول (علیرضا مهدویان پور).

بیست و نهمین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «BLACK» آلمان، میزبان یازده فیلم از سینمای ایران است.

لازم به ذکر است که بیست و نهمین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «BLACK» از ۷ تا ۱۱ می ۲۰۱۴ ( ۱۷ تا ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳) در شهر برلین آلمان برگزار خواهد شد.

"آن ها" به کارگردانی سید مرتضی سبزقبا در بیست و نهمین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «BLACK» آلمان

 

ارسال نظر

     


-->