آیا باید به «تدبیر» دولت «امیدوار» باشیم؟ - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
29th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 29 th اکتبر 2013 ساعت 7:54 ب.ظ | کد خبر: 8709  

AIbEiAIAAABDCLf0kI7Vh_2aDSILdmNhcmRfcGhvdG8qKGNiNDZmY2Q3OWM4YzMxMDVmYzc1NDI4MGY0MWE2MWE3M2M5OTQzMzMwAaa0vLzjXwIljKEtLUUpk5s9p_-b!روزهای آغازین دولت دکتر روحانی، مردم سرخوش از انتخاب خود «امید» داشتند که دولت با «تدبیر» بتواند بر مشکلاتی که این روزها در کشور بوجود آمده است چیره شود. در مراسم تنفیذ حکم رئیس جمهور روحانی، رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم و نخبگان توصیه کردند که به دولت کمک کنند و البته به دولتمردان فرصت بدهند که آنچه در نظر دارند را در عرصه ی عمل نشان دهند.

مردم ۲۴ خرداد ماه با حضور در پای صندوق رأی نشان دادند که علی رغم آن چه این روزها مشکلات کشور نامیده می شود و بخشی از آن علت بیرونی دارد به آینده خوش بین و امیدوارند و بنا دارند که با کمک به دولتِ منتخب خود بر مشکلات پیروز شوند.

در این میان مردم از دولت انتظار داشتند که با درک مشکلات آن ها راهکار هایی سریع برای حل آن ها بیابد و این البته وعده ای بود که «حسن روحانی» در تبلیغات انتخاباتی خود به آن ها داده بود.به این ترتیب آقای روحانی برای نشان دادن عزم دولت در حل نگرانی های مردم در اقدامی قابل ستایش در همان روز تحلیف لیست وزیران پیشنهادی خود را به مجلس تقدیم کرد تا نشان دهد دولت برای آن چه در نظر دارد مصمم و جدی است. این کار خوش بینی دیگری را در جامعه به ارمغان آورد و باعث شد مردم به آن چه با تردید رأی داده اند اطمینان پیدا کنند و البته نخبگان نیز زبان به ستایش این عمل دولت گشودند.

در ادامه ی روند همکاری و هم دلی با دولت برای پیروزی بر شرایط امروز جامعه نمایندگان مردم نیز با آرایی قابل توجه به اکثریت وزرای کابینه ی پیشنهادی دولت یازدهم رأی اعتماد دادند که در این میان وزرای اقتصادی کابینه با آرای بالا و به عبارت دیگر با پشتوانه ی قوی از طرف مجلسی ها کار خود را در دولت یازدهم آغاز کردند.

ظاهر امر نشان می داد که همه چیز آماده است تا با یک همت بلند پس از حماسه ی سیاسی، دولت آماده ی رقم زدن حماسه ی اقتصادی شود. در این میان اما اتفاقاتی این امید را در دل مردم به یأس تبدیل می کرد. دولتمردان و گاهی شخص دکتر روحانی در نشست ها و جلسات مختلف بیان می اشتند که دولت را با خزانه ای خالی تحویل گرفته اند یا اینکه اوضاع امروز ایران همچون کویر خشکیده است. این عبارات نشان می داد که دولت آن عزمی جدی را که به مردم وعده داده بود ندارد و ظاهراً قرار است وقت خود را معطوف به نق زدن از اوضاع گذشته کند. به عبارت دیگر آقای روحانی ظاهراً هنوز در ایام تبلیغات مانده اند. این گونه سخنان نشان می دهد که مردم نباید خوش بین به «تدبیر» دولت باشند و بی جهت «امید» به آینده نداشته باشند.

البته شاید آقای رئیس جمهور با این ادبیات می خواهد انتظارات از دولت خود را پایین بیاورد که البته این کار با وعده ی ایشان مبنی بر حل مشکلات در صد روز که در برنامه ی گفتگوی با مردم از شبکه یک سیما عنوان شد مغایرت دارد.

با این حال مردم همچنان بر عهدی که با دولت خود بسته اند وفادارند. آن ها منتظرند تا بوی «امید» از این دولت به مشام شان برسد. برای این کار دولت باید دست از آن چه به آن سیاه نمایی اوضاع گذشته می گویند بر دارد و به فکر آینده باشد و حتی اگر کاستی هایی وجود دارد آن ها را به بدنه ی جامعه منتقل نکند و مردم را بی جهت نگران آینده نکند. این گونه می توانند به همراهی مردم و البته باقی ماندنشان بر عهد خود با دولت یازدهم در چهار سال آینده امیدوار باشند.

نظر بینندگان
 1. هادی says:

  سلام برادر
  خوب بود – البته تشکر بابت بیان پاراگراف آخرتان که به لزوم همراهی مردم و صبر آن ها تاییدیه زده اید.

 2. مصطفی says:

  البته امروزم آقای روحانی فرمودن که با آمارهایی وحشناکی در بخش کشاورزی برخورد کرده اند و اوضاع نگران کننده است
  باید به آقای رئیس جمهور گفت شما که مسوولیت مرکز بررسی های استراتژیک مجمعو داشتید واقعا تا این حد از اوضاع کشور بی اطلاع بودید نه در مورد خزانه و نه درمورد کشاورزی و فرداهم احتمالا فرهنگ و …!!!
  نمی دونم چرا این بزرگواران جوری رفتار می کنن انگار نه انگار خودشون به طور داوطبانه نامزد انتخابات شدن و کسی مجبورشون نکرده حالا که شدی دیگه جر زنی نکن حاج حسن!!!
  حرفتو کاملا قبول دارم اینارم اضافه کردم!!!

 3. ناجی says:

  یک نکته ی مدیریتی هست که میگه مدیر خوب اون مدیریه که مشکلاتش رو به بدنه منتقل نکنه و بذاره بدنه با آرامش کار کنه مگر اینکه خودش بخواد بدنه ی کاریش یک تنش رو تجربه کنه.
  حالا از پس این نکته یا باید گفت که آی روحانی؛ یا مدیر خوبی نیست و یا…
  تشکر از متن متنبهانه تان

 4. طلوع says:

  ۱٫ناامیدی وزیر نفت از اتمام پروژه ها
  ۲٫بی تدبیری وزیر میراث فرهنگی
  ۳قربون وزارت آموزش و بی پرورش هم برم که….
  امااااااااااااااا…..
  چشم امید ما به لطف خداست و بس
  وز غیر او امید تمنا نداشتیم

 5. سپهر says:

  سلام . خدا قوت
  تا آقا هست غمی نیست. ولی تا کی از آقا باید هزینه بشه؟

 6. همشهری says:

  سلام
  بسیار متن عالی و پر محتوایی است. حرف دل همه ما رو زدین. دولت قبل با همه بدی ها و مشکلات اقتصادی لااقل اینقد نمی گفت پول نداریم. بابا دیگه داریم اعتماد به نفسمون رو از دست می دیدیم یکم اون چیزایی که خوبن و اون چیزایی رو که داریم هم بهمون نشون بدین افسرده شدیم از بس نداشته هامون رو بهمون معرفی کردین.

 7. حامد یامین پور says:

  سلام و احترام به همه ی خوانندگان محترم یادداشت و کاربران سایت دز مهراب. از لطف و عنایت تمام شما بزرگواران در اعلام نظرات ممنون و سپاس گذارم. التماس دعا یا حق

ارسال نظر

     


-->