آیین تجلیل از نخبگان قرآنی در دزفول برگزار شد+تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
20th، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 20 th آوریل 2016 ساعت 7:32 ب.ظ | کد خبر: 42191  

به گزارش دزمهراب آیین تجلیل از نخبگان قرآنی مرکز دارالقرآن خاتم الانبیاء دزفول، شامگاه سه شنبه با حضور مسئولین شهری و خانواده های نوجوانان قاری و حافظ قرآن در این مرکز برگزار گردید.

مدیر مرکز دارالقرآن خاتم الانبیاء در گفتگو با خبرنگار دزمهراب گفت: این مرکز از سال۷۷ به همت مردم قرآن دوست شهرستان دزفول تاسیس شد و در طول ۱۸ سال برای تقریباً ۳۶ هزار دانش آموز گواهینامه صادر شده است.

علیرضا اسفنده افزود: ساختمان مرکز در طول ده سال و به همت و وقف مردم به ویژه حاج محمد موزون و زوجه وی و نیز مرحومه اصلاحچی و بانوان خیر مدرسه ساز دزفول ساخته و وقف شد.

وی با بیان اینکه این مکان محل تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن و اهل البیت است خاطر نشان کرد: هرساله در سه ترم  مهر، بهمن و تابستان در کلاس هایی در رشته های مختلف روخوانی، روان خوانی، حفظ، قرائت، ترتیل، صوت ولحن، تجوید، تفسیر، مداحی و اذان در این جا انجام میگیرد.

این خادم قرآن کریم در ادامه اظهار کرد: هرساله مراسم تجلیل از نخبگان قرآنی، قاریان، حافظان، مرتلین، مؤذنین ومداحان برگزار میشود که امسال نیز تجلیل از ۸۴ نفر از فعالین قرآن که شامل ۱۴ نفر مربیان قرآن مرکز و ۷۰ نفر از ۶۰۰ دانش آموخته ی فعال و نخبه برتر بودند به عمل آمد.

علیرضا اسفنده همچنین اذعان نمود: غالب برترین های قرآنی دزفول از کلاس های تخصصی دارالقرآن خاتم الانبیاء نشأت گرفته است و این نوید را می توانم بدهم که در دو سال آینده دزفول از حیث قراء و حفاظ قرآن انشاء الله غنی خواهد بود.

وی در پایان با بیان اینکه این مرکز همانند سایر مراکز مشابه کشوری، زیرنظر آموزش و پرورش میباشد، گفت: دارالقرآن دزفول در استان اول و در کشور جزء پنج درالقرآن نمونه است.

قرائت قرآن توسط دو نفر دانش آموزان قرآنی مرکز، سخنرانی امام جمعه موقت دزفول و مدیر مرکز، مولودی خوانی و اهدای هدایا از بخش های مختلف این مراسم بود.

IMG_9266IMG_9264IMG_9270IMG_9273IMG_9261IMG_9289IMG_9290

ارسال نظر

     


-->