ابتکار؛ بانوی محیط زیست «جهان» منهای «خوزستان» - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th فوریه 2015 ساعت 9:26 ب.ظ | کد خبر: 26972  
بهمن ماه سال گذشته بنیاد جهانی انرژی (Energy Globe)، معصومه ابتکار را به دلیل «تعهد و احساس مسئولیت در قبال حفظ کره زمین» منتخب دریافت جایزه معنوی یک عمر دستاورد این بنیاد معرفی نمود . این جایزه به دلیل تعهد، احساس مسئولیت، صراحت لهجه و تلاش‌های معصومه ابتکار برای جلب توجه شهروندان و آگاهی بخشی به افکار عمومی در مورد ضرورت حفظ محیط زیست، به او اهداء شد. ابتکار پس از دریافت این جایزه بانوی محیط زیست جهان لقب گرفت.
ابتکار؛ بانوی محیط زیست «جهان»  منهای «خوزستان»
به گزارش دزمهراب به نقل از خوزنیوزشاید این لقب و عنوان که در گنجینه سوابق معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور  قرار دارد برای در ذهن مردم ایران -و شاید جهان- جایگاه و منزلت ویژه ای برای وی بسازد اما در ذهن بسیاری از شهروندان خوزستانی اثری از آن نخواهید یافت.
مواضع دو پهلو در خصوص طرح انتقال آب کارون، عدم برخورد قاطع با صنایع آلاینده چون صنایع نفتی و فولادی موجود در خوزستان، خشک شدن تالاب های بزرگ خوزستان و عدم چاره جویی درباره معضل گرد و غبار در خوزستان باور را مردم خوزستان را به شکلی دیگر رقم زده است.
شاهد ماجرا نیز عدم حضور بانوی زمین در دو هفته اخیر -که شدت زیاد گرد و غبار مردم استان را زمین گیر کرده است – در خوزستان است. همچنین لغو سفر ابتکار به خوزستان در هفته آینده که مقتدایی خبر آن را اعلام کرده است تصویری است که برای همیشه از این بانوی جهانی در ذهن مردم خوزستان خواهد ماند.
ارسال نظر

     


-->