۷ام، شهریور ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۷ ام شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۳:۳۹ ب.ظ | کد خبر: 53785  

 اتصال دزفول به شبکه ریلی کشور نیازمند ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار است

معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول گفت:برای اتصال دزفول به شبکه ریلی کشور افزون بر 2 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است

به گزارش دزمهراب حبیب اله آصفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با پیگیری انجام شده بنا بود کارشناسان وزارت راه طرح مالی و اداری اتصال دزفول به شبکه ریلی کشور را بررسی و ارزیابی کنند که هنوز در این خصوص گزارشی ارائه نشده است.
وی گفت:با عملیاتی شدن این پروژه شهرستان دزفول از طریق ایستگاه سبزآب به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد و از دو نقطه به شهر اهواز متصل خواهد شد.
فرماندار دزفول با بیان اینکه فراهم کردن زیر ساخت لازم برای اجرای این عملیات کاری دشوار است گفت:طبق اظهارات نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی اعتبار مورد نیاز برای اجرایی شدن این پروژه در ردیف اعتبارات ملی امسال دیده شده است.
آصفی مدت زمان اجرای این پروژه را بیش از ۲ سال عنوان کرد و افزود:علاوه بر تامین اعتبار ، برای احداث ایستگاه و خطوط ریلی در دزفول باید تملک زمین و دیگر اقدام های زیرساختی انجام شود.
با تولید بیش از پنج میلیون تن محصول کشاورزی در شمال استان خوزستان ، توسعه زیر ساخت های حمل و نقل با هدف صادرات مازاد محصولات تولیدی منطقه ضروری است.
با اتصال دزفول به شبکه ریلی کشور امکان جابجایی مسافر در شمال خوزستان تسهیل می شود.

ایرنا

نظر بینندگان
ارسال نظر

     


-->