پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

اجرای بیش از100 برنامه فرهنگی به مناسبت دهه‌امامت وولایت دردزفول آغازگردید

مسوول ستاد غدیر شهرستان دزفول از آغاز اجرای 500 ویژه برنامه فرهنگی ، هنری ، مذهبی و عمومی به مناسبت دهه امامت و ولایت  خبر داد.

‘ غلامعلی تاج ‘ در تشریح این ویژه بنامه هاگفت :اجرای این برنامه ها از 12 مهرماه اولین روز از این دهه خجسته در مساجد و اماکن عمومی توسط مردم، کانون های فرهنگی و نیز هیأت های مذهبی به صورت فعال و خودجوش شروع شده است

وی از برگزاری همایش غدیر با حضور میهمانان کشوری و استانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در 21 مهرماه خبر داده  و در ادامه  افزود :جشنواره فرهنگی، هنری نیز توسط شهرداری در بوستان دولت برقرار می باشد.

رئیس اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول  راه اندازی کاروان شادی در سطح این شهر، برگزاری جنگ شادی ، برپایی نمایشگاه و فروشگاه کتاب و برگزاری مسابقه فرهنگی خطبه غدیر را از دیگر برنامه های دهه ولایت دانست

وی  همچنین بیان کرد :برنامه های دیگری نظیر همایش مداحان در مسیر ولایت،برگزاری همایش شبهات غدیر با حضور ائمه جماعات و مبلغان در روز شانزدهم مهر، برگزاری همایش مداحان در مسیر ولایت در روز 15 مهر، برگزاری جشن ویژه در مصلی جمعه و دیدار با امام جمعه شهرستان، جشن غدیر ویژه خانواده معظم شاهد و ایثارگر و برگزاری چندین مسابقه فرهنگی و هنری در دزفول آغاز شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول ستاد غدیر شهرستان دزفول با اشاره به موضوع ایتام از نگاه امام علی(ع) گفت: ایجاد نانوایی‌های صلواتی در نقاط مختلف شهر، اهدای اقلام خوراکی، دیدار با خانواده سادات، برگزاری جلسات نقد و بررسی تعدادی از کتب با موضوع امام علی(ع) از دیگر برنامه‌های در دست اقدام ستاد غدیر شهرستان دزفول خواهد بود.

وی در پایان اظهار کرد: در همه برنامه‌های پیش‌بینی شده نقش فعال و ارزنده بانوان چه در اجرا و چه در پشتیبانی از برنامه‌های متنوع مورد توجه خاص قرار گرفته است.

لازم به ذکر است دهه امامت و ولایت که از 12 مهرماه آغاز شده تا 21 مهر مصادف با عید سعید غدیر ادامه دارد.

امامت

ایرنا

اخبار مرتبط