احکام قاطع در انتظار برهم زنندگان آرامش اخلاقی و روانی مردم - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
9th، نوامبر 2012
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th نوامبر 2012 ساعت 1:54 ق.ظ | کد خبر: 1239  

دادستان دزفول در جمع شورای قرارگاه عماریون:

 

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله به نقل از فاتح : صبح امروز پنج شنبه ۱۸/۸/۹۱ اعضای شورای قرارگاه عماریون دزفول با دادستان دزفول ، با حجت الاسلام ابوهلال در محل کار ایشان دیدار و گفتگو کردند.

این جلسات در ادامه سلسله نشستها با مسئولان بمنظور معرفی اهداف و برنامه های قرارگاه عماریون برگزار گردید.

در ابتدای این دیدار دکتر محمد حاجی خلف دبیر قرارگاه فرهنگی عماریون دزفول به بیان مختصری از اهداف شکل گیری جمع عماریون پرداخت و با اشاره به توطئه های فرهنگی دشمنان گفت: امروز کشورمان بعد از پشت سر گذاشتن جنگ سخت با جنگ نرم و توطئه های فرهنگی مواجه است، امروز دشمن تلاش دارد تا از طریق بی بندباری و ترویج فرقه های ضاله به اعتقادات مردم و بویژه نسل جوان ضربه بزند. یکی از ارکان مهم در مبارزه با سیاستهای فرهنگی و اقتصادی دشمن دستگاه قضایی است که الحمدالله تاکنون توانسته است موفق عمل نماید هرچند که انتظارات متدینین بیش از این است .

حاجی خلف در ادامه گفت: دستگاه قضایی دزفول بویژه دادستانی در ایام تابستان اقتدار و تلاش خود را در پاکسازی پارک علی کله نشان داد ، وضعیت این مکان واقعا برای همشهریان غیر قابل تحمل بود که با تلاش نیروهای بسیج و همکاری دادستان و جانشین محترم الحمدالله مشکلات تا حد زیادی مرتفع گردید، که این اقدام قابل تقدیر است .

وی خطاب به دادستان گفت : قرارگاه عماریون با حضور تعداد زیادی از نیروهای جوان و متدین و بسیجی دزفول با هدف احیاء امربعروف و نهی ازمنکر راه اندازی شد و امروز نیز این مجموعه آمادگی خود را جهت همکاری با دستگاه قضایی در اجرا و احیاء این دو فریضه الهی اعلام می دارد.

در این نشست هچنین علی صالحی عضو شورای مرکزی قرارگاه عماریون به بیان برخی از دغدغه های نیروهای حزب اللهی شهرستان از جمله مجموعه عماریون پرداخت ، وی گفت: اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی واقعا اصلی مظلوم در قانون است که با بی مهری سئولان مواجه می شود ؛ اصل امربمعروف و نهی ازمنکر از اساس حرکت قرارگاه عماریون است . دشمن در پی اینست تا مردم را نسبت به جامعه خود بی تفاوت نماید و احیاء این اصل می تواند گامی مهم در برابر این توطئه دشمن باشد . هدفمان از حضور در این مکان ابتدا عرض تقدیر و تشکر از زحمات شما و دیگر همکارانتان در دستگاه قضا است و اعلام یک سری از دغدغه های متدینین.

صالحی با اشاره به وضعیت امنیت گفت: امروز مطالبه مردم از مسئولان برخورد جدی با سارقان است ، این وضعیت واقعا نگرانیهایی را در بین مردم بوجود آورده است ؛ مردم سئوالشان از دستگاه قضایی اینست چرا احکام الهی در ملاعام اجرایی نمی شود؟ مردم انتظار دارند محیط جامعه برای اراذل و اوباش محیطی ناامن شود و مجرم از محاکم قضایی ترسی داشته باشد، اقتدار دستگاه قضایی خواست مردم است.

نکته بعدی ، تقاضای ما حمایت این دستگاه از ضابطین و بویژه آمرین به معروف و ناهیان از منکر است . این خواسته به حقی است که ثمره آن دلگرمی مامورین و بویژه نیروهای آمر بمعروف می شود .

نکته سوم، الحمدالله قضات شجاع و با انگیزه در دستگاه قضایی دزفول وجود دارد، لذا ما انتظار داریم تا جهت پرونده های اخلاقی و سرقت ، قضات شجاع و با انگیزه انتخاب شوند.

نکته چهارم، وضعیت فرهنگی شهرستان مورد قبول مردم متدین و غالب مردم نیست، به خصوص در بحث حجاب؛ متاسفانه افزایش بدحجابی روز به روز در کشور و شهرمان به وضوح دیده می شود که انتظار است دستگاه قضایی با اقتدار با افرادی که امنیت اخلاقی شهر را نیز برهم می زنند برخورد کند.

نکته پنجم، قرارگاه اعلام آمادگی می کند با توجه به نیروهای آموزش دیده در راستای اجرا و احیاء فریضه امربمعروف ونهی ازمنکر و تذکر لسانی با حضرتعالی و دستگاه قضایی همکاری نماید.

در ادامه جلسه حجت الاسلام ابوهلال دادستان دزفول ضمن تقدیر از حضور اعضای قرارگاه نکاتی را بیان داشتند. اهم سخنان ایشان بدین شرح است :امربمعروف و دفاع از ارزشهای اسلامی بی شک از دغدغه های مهم دستگاه قضایی است.

*با مجرمان سابقه دار بدون کوچکترین رافت برخورد می کنیم، با افراد سابق دار و مجرمان خطرناکی که در زندان هستند باقاطعیت برخورد می نماییم، برخی از امتیازاتی که دیگر زندانیان دارند این افراد یقینا ندارند

*در بحث مواد مخدر قاطعیت دستگاه قضایی دزفول زبانزد است ،معاون دادستان که فردی با انگیزه است مسئول رسیدگی به این نوع پرونده ها است. ذره ای گذشت در برابر این متهمین نداریم مقدار دستگیریها شاهدی بر این حرف ماست.

*در پرونده های اخلاقی نیز با قاطعیت برخورد می کنیم . گزارشات مردمی یقینا برای ما مهم است و اقدام می کنیم ؛ ولی حتما باید مطمئن و مستند باشد. البته والدین باید بیشتر مراقب فرزندان و خانواده خود باشند. قانون برای همه یکسان است. در همه برخوردهایمان طبق قانون عمل می کنیم و لاغیر

*مردم باید در خصوص مسائل اخلاقی با ما همکاری کنند ، در مکان رودخانه برخی کت ها را اجاره می دهند و گاها اعمال منافی عفت در این مکانها انجام می دهند که ما با قاطعیت برخورد می کنیم و این مکانها پلمپ می شوند . و گذشت هم نمی کنیم. مردم نگذارند افراد لاابالی شهر را به فساد بکشانند . تا کنون چند مکان را پلمپ کردیم

* از آمرین به معروف و نیروی بسیج حمایت می کنیم و نمونه بارزش در علی کله بود. از این نیرو استقبال می نماییم . یقینا هرجا که از این نیرو استفاده شده امنیت از هر لحاظ برقرار گردیده است.

*مردم یقین داشته باشند که با ناامنی ها برخورد قاطع صورت خواهد گرفت و احکام سخت در انتظار برهم زنندگان آسایش و امنیت اخلاقی و روانی است.مردم بدانند که انگیزه لازم و دغدغه ای که مردم دارند در قضات پرکار دستگاه قضایی دزفول وجود دارد و قدمی از برخورد قاطع با مجرمین کوتاه نمی آییم.

 

ارسال نظر

     


-->