پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

احیای امر به معروف و نهی از منکر فلسفه قیام عاشوراست

81352261-6018699-176x118

حجت الاسلام والمسلمین ‘سیدمحمدعلی قاضی دزفولی’ در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای امام علی(ع) دزفول از تشکیل ستاد محرم در این شهرستان خبر داد و گفت:در آستانه ماه محرم هفت کمیته از جمله کمیته امر به معروف ،نماز ، بهداشت ، نذورات و پشتیبانی تشکیل شده است.

امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه آیین عزاداری ماه محرم باید با محوریت نماز از سوی هیات های عزادار برگزار شود گفت:اقامه نماز اول وقت لبیک به حضرت حسین بن علی(ع) است.

خطیب جمعه دزفول در ادامه با گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش گفت: نهادینه کردن ورزش در جامعه موجب سلامت جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی چون اعتیاد می شود.

حجت الاسلام والملسمین  قاضی دزفولی ورزش را عرصه ای برای مطرح کردن توانمندی جوانان ایران در دنیا و انتقال پیام دوستی ملت ایران به مردم جهان دانست و گفت:درخشش جوانان ایران در مسابقات آسیایی بیانگر وجود استعدادهای فراوانی است که باید برای شکوفایی آنها برنامه ریزی کرد.

امام جمعه دزفول بر گسترش ورزش همگانی در جامعه تاکید کرد و گفت:فعالیت های ورزشی فرصتی برای برای انجام کارهای فرهنگی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی در ادامه پیام غدیر را رد سکولاریسم و بی دینی و دین گریزی و دعوت مسلمانان به وحدت دانست و گفت:غدیر ظرفیتی برای اتحاد و همبستگی مسلمانان است.

خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های این هفته نماز جمعه به اوضاع منطقه اشاره کرد و گفت:آمریکا و اسراییل بر شدت دشمنی خود با اسلام افزوده و ادعای دروغین ائتلاف ضد داعش در مرز ترکیه و سوریه خط بطلانی بر ادعای آنهاست.

وی افزود:شهر کردنشین کوبانی از مدتها پیش در محاصره داعش قرار داشته و به رغم مقاومت صورت گرفته ، ائتلاف ضد داعش تنها نظاره گر بوده و اقدامی برای کمک به مردم شهر کوبانی انجام نداده و حتی اجازه اعزام نیروهای داوطلب کرد برای کمک رسانی به مردم کوبانی داده نشده است.

امام جمعه دزفول گفت:در حالیکه گروهک تروریستی داعش اقدام به فروش نفت می کند و از این بابت درآمد خوبی دارد چرا آمریکا و دوستانش در این رابطه اقدامی نمی کنند. وچرا امریکا وسازمانهای به اصطلا ح حقوق بشر از کشتار ۲۰۰۰ سرباز  در عراق سکوت کردند  در حالیکه داعشیها بزرگترین جنایت جنگی را مرتکب شدند

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی از ائتلاف ضد داعش به عنوان یک ادعای دروغین نام برد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در ادامه برگزاری اجلاس جهانی پیرغلامان حسینی در استان خوزستان را ابتکاری ارزنده برای پیوند مسلمانان دانست وگفت : انتخاب برادر عزیز مداح حاج میرزا علی روحانی مهر بعنوان پیرغلام حسینی  ازاستان خوزستان و با بیش از ۶۰ سال سابقه مداحی  افتخاری برای شهرمان است.

امام جمعه دزفول در خاتمه صدور حکم اعدام برای شیخ نمیر از روحانیون برجسته کشور عربستان را محکوم کرد و افزود:اگر حکم اعدام این روحانی اجرا شود عربستان بازی را آغاز می کند که تمام کننده اش نخواهد بود.

مجد دز

اخبار مرتبط