ادامه ترمیم سایت گوزن زردایرانی در پارک ملی دز - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
2nd، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd ژوئن 2016 ساعت 7:26 ق.ظ | کد خبر: 43804  

رئیس پارک ملی دز با اشاره به تخریب سایت گوزن زرد ایرانی در جریان سیل خوزستان، از ادامه تلاش جهت ترمیم و بازسازی این سایت خبر داد.
به گزارش دزمهراب علی جهانمیری اظهار کرد: در جریان سیل خوزستان، آب سراسر سایت گوزن زرد ایرانی واقع در واحد میانرود پارک ملی دز را فرا گرفت و در پی آن، بخش‌هایی از سایت به صورت صددرصد تخریب شد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر دقیقا نمی‌توان تعداد گوزن‌های سایت میانرود را برآورد کرد، افزود: پیش از سیل حدود۳۰ تا ۳۵ راس گوزن زرد ایرانی در این سایت وجود داشت که در جریان سیل تعدادی از گوزن‌ها از سایت خارج شدند.

جهانمیری ادامه داد: با تلاش محیط‌بانان و ساکنان محلی منطقه دز، توانستیم ۲،۳ گوزن را دوباره به سایت برگردانیم، اکنون نیز تعدادی از گوزن‌ها هنوز خارج از سایت هستند.

وی گفت: با این وجود از آنجا که گوزن، شناگر بسیار ماهری است، این سایت در سیل تلفات نداشته است و گوزن‌های خارج شده، در مناطق جنگلی رها هستند.

رییس پارک ملی دز عنوان کرد: پس از تخریب سایت در جریان سیل، تلاش‌ها برای ترمیم و بازسازی آغاز شد و همچنان ادامه دارد. اکنون وضعیت سایت نسبت به روزهای نخست سیل بهتر شده و تلاش می‌شود سایت به حالت سابق برگردد.
ایسنا

ارسال نظر

     


-->