پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

از درخواست رپ خوانی شجریان تا معرفی پدیده موسیقی 92

 n00351791-b
اتفاقات جنجالی موسیقی به فعالیتهای انتخاباتی ریاست جمهوری هم کشیده شد تا جایی که صدای یکی از خواننده های مسئله دار، به عنوان علایق یکی از کاندیداها نام برده شد. شاید این مسائل، همه حاشیه های جنجالی سال 92 نباشد اما پرداختن به برخی از این جنجالها نیز قابل توجه است

موسیقی در سال 92 از جمله پر حاشیه ترین و جنجالی ترین اتفاقات هنری سال بود.این اتفاقات جنجالی با درخواست یکی از اهالی موسیقی برای صدور مجوز خواننده تک خوان “زن” به اوج خود رسید و اظهار نظرهای وزیر ارشاد در این رابطه هم بر حاشیه ها افزود.

اتفاقات جنجالی موسیقی به فعالیتهای انتخاباتی ریاست جمهوری هم کشیده شد تا جایی که صدای یکی از خواننده های مسئله دار، به عنوان علایق یکی از کاندیداها نام برده شد.
شاید این مسائل، همه حاشیه های جنجالی سال 92 نباشد اما پرداختن به برخی از این جنجالها نیز قابل توجه است:

محمد صالح علا: شجريان و ناظرى بايد رپ بخوانند!

صالح علا را مى توان جزء معدود ترانه سراهاى نسل اولى دانست كه پس از انقلاب در ايران ماندند و كوچ نكردند. او ارديبهشت ماه گذشته درميزگردى درخبرآنلاين حضور يافت و به دفاع از موسيقى رپ پرداخت و از شجريان و ناظرى خواست وارد اين عرصه شوند!

حسين زمان: از برخورد با “امیر تتلو” متاسفم

حسین زمان از جمله خواننده های پاپ است که بعداز فتنه 88 از مسیرخوانندگی جدا شد و اظهارات تامل برانگیزی را درباره فتنه بیان کرد.

وی سال گذشته نسبت به دستگیری یکی از خواننده های “رپ” بنام “امیر تتلو” که ترانه های مبتذلی را می خواند واکنش نشان داد  و در صفحه فیس بوکش از این اتفاق انتقاد کرد!

او در يادداشتى نوشت:
…من اصولا علاقه چندانى به موسيقى رپ ندارم اما از اين اتفاق بسيار متاسفم.چرا كه بار ديگر
برخوردى نابجا و غيراصولى صورت گرفته كه مى تواند اثرات منفى زيادى داشته باشد!

داريوش پيرنياكان و درخواست آزادى پخش صداى زنان

داريوش پيرنياكان یکی از خبرســازترين چهره موسيقي درسال ۹۲ بود.چرا كه در جشن چهاردهمين سال تاسيس خانه موسيقى ايران خواستار پخش صداى زنان خواننده شد.وي دراين آيين و درحضور معاون هنری وزیر ارشاد خواستار پخش صداى زنان شد و گفت: خواست مهم خانه موســيقى آزادى پخش صداى زنان است.

او كه از بنيانگذاران خانه موسيقى است و چند دوره دبير و سخنگوى اين مركز هنرى بوده است در اظهاراتی تامل برانگیز مدعی شد:
در فقه اسلامي هيچ اثرى از حرام بودن موســيقى نيافته است و درست نيست كه اين خيل عظيم جمعيت شنوندگان موسيقى را ناديده بگيريم.به علاوه خواسته مهم خانه موسيقى پخش شدن صداى زنان است!

حامد زمانی؛ پدیده موسیقی ایران در سال 92

قطعا حامد زمانی را باید پدیده موسیقی ایران در سال 92 بدانیم.قطعات “گزینه های روی میز” و “مرگ بر آمریکا” او سر و صدا ی بسیاری به پا کرد و تیتراژ برنامه “دیروز امروز،فردا” با صدای وی فضای حماسی جذابی را در ایام انتخابات 92 ایجاد کرد.

حامد زمانی اما در مسیر پر تلاطم موفقیتش با ناملایماتی نیز مواجه شد که در برخی مصاحبه هایش به آن اشاره کرد:
“به امید خدا اگر این حنجره توفیق داشته باشد تا آخرش پیش می‌رود. همین امروز دوباره از آن تلفن‌های مشکوک به من شد و گفتند که می‌توانی بروی ماشینت را جلوی در ببینی؛ رفتم دیدم؛ دوباره مثل اینکه زدند و ماشینم را خراب کردند، برای همین با ماشین یکی از دوستان به این جلسه آمدم.

از این اتفاق‌ها زیاد می‌افتد و من هم عادت کردیم و امیدواریم عاقبت ما ختم به شهادت شود تا از این اتفاق‌ها راحت شویم.

 

جهان نیوز

اخبار مرتبط