از شایعه تا واقعیت/ شیوع بیماری کنگو در برخی شهرهای خوزستان - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
6th، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th می 2016 ساعت 1:52 ب.ظ | کد خبر: 42792  

به گزارش دزمهراب اخیرا در فضاهای مجازی شایعاتی مبنی بر شیوع تب کریمه کنگو در برخی شهرهای استان منتشر و گفته شد که چهار تا پنج نفر در بیمارستان رازی اهواز و یک در نفر در بهبهان بستری شده اند.
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفته است بروز شایعاتی مبنی بر اپیدمی بیماری تب کریمه کنگو در برخی شهرهای استان خوزستان را قویا تکذیب می کنم.

اخیرا در فضاهای مجازی شایعاتی مبنی بر شیوع تب کریمه کنگو در برخی شهرهای استان منتشر و گفته شد که چهار تا پنج نفر در بیمارستان رازی اهواز و یک در نفر در بهبهان بستری شده اند.

سلمان زاده می گوید:در طی سال جاری، حتی یک مورد مثبت از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در استان خوزستان گزارش نشده است.

تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری حاد تب دار و خونریزی دهنده است که ازطریق گزش کنه ویا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می شود.

رئیس اداره بیماری های مشترک انسان و دام وزارت بهداشت، می گوید دام آلوده به ویروس تب کریمه کنگو هیچ علامت خاصی ندارد، از این رو ضروری است که ذبح دام ها در کشتارگاه های مجاز انجام گیرد.

رئیس مرکز بهداشت استان از مردم خواست گوشت مورد نیاز خود را از مکانهای معتبری که دارای مجوز دامپزشکی هستند تهیه نموده و از خرید گوشت از فروشندگان دوره گرد اجتناب نمایند.

رهیاب
ارسال نظر

     


-->