25th، آگوست 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th آگوست 2013 ساعت 2:32 ب.ظ | کد خبر: 5752  

از صراط 3 چه خبر؟(1)

همانطور که می دانید ، این روزها دوره آموزشی تربیتی صراط 3 ویژه برادران توسط موسسه مهراب در شهر تهران در حال برگزاری است . شرکت کنندگان در این دوره حدود 90 تن از جوانان دغدغه 1مند بین 16 تا 25 سال  هستند که  از دانشجویان  و دانش آموزان  مساجد مختلف شهرستان دزفول بشمار می آیند .که به دو سطح 1و2 تقسیم گشته اند.

همچنین اساتید حاضر در دوره از اساتید معتبر کشوری هستند که سعی شده بیشتر از میان اساتید دزفولی باشند چون آنان با فضای فرهنگی اجتماعی دزفول از نزدیک آشنایی دارند .

 ما در این گزارش خبری – تصویری با عنوان« از صراط 3 چه خبر؟»  سعی بر انعکاس روزانه برنامه ها و حواشی  همراه با تصاویر این دوره برای شما عزیزان و علاقه مندان به اعتلای فرهنگی شهر عزیزمان دزفول هستیم .

چهارشنبه 30 مرداد روز اول

اولین روز دوره حال و هوای خاصی داشت . با اینکه دوستان هنوز خستگی راه به تنشان مانده بود ولی با شور و نشاط نماز جماعت صبح را اقامه کردند البته چون تمام نماز های یومیه به جماعت برگزار می شود ، در سایر گزارش ها از ذکر آن صرف نظر می کنیم .بعد از صرف صبحانه و مراسم افتتاحیه ،کلاس های روز اول  شروع شد.

سخنزان سطح یک این روز جناب آقای دکتر عطاءالله بیگدلی بودند که با موضوع تاریخ تمدن و جایگاه تاریخی انقلاب اسلامی در تمدن سازی که در سه جلسه 2ساعته صبح و بعدازظهر به بحث و گفتگو با دوستان  پرداختند . ان شاءالله متن و تصویر این سخنرانی و سایرسخنرانی ها را در ادامه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

2

اکثر دوستان از بحث آقای بیگدلی راضی بودند و یکی از دوستان ابراز داشت که بحث نو و جدیدی بود .گرچه خود دکترخواستار وقتی بیشتری برای این بحث گسترده و مهم بودند .

3

سپس بعد از اتمام سخنرانی و اندکی استراحت جلسات مباحثه سطح 1 برگزار گردید که در آن دوستان در حلقه های مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

5

همچنین مباحثه سطح 2 نیز با موضوع فلسفه علم با حضور استاد پورکیانی انجام شد .لاز سم به ذکر است سطح 2 شامل دوستانی است که از دوره قبل تا به حال سیر مطالعاتی مشخصی را پیگیری کرده اند و ادامه آن سیر را بطور جدی در این سطح دنبال می کنند.

منتظر حواشی وگزارش روزهای بعد باشید…

ارسال نظر

     


-->