18th، جولای 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th جولای 2014 ساعت 8:06 ب.ظ | کد خبر: 17621  

مردی که هولوکاست را انکار می کرد رفته است. این اولین حاشیه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که تنها یک ماه از وزیر شدن می گذشت. ظریف در حساب شخصی خود در توئیتر ضمن تبریک عید یهودیان این جمله را خطاب به کریستین پلوسی دختر رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا نوشت. و نانسی پلوسی هم در جواب گفت: خوشحالم که می شنوم، ممنون از پاسختان.

حاشیه ها تمامی نداشت و هر روز بر دامنه آن افزوده می شد. اینکه وزیر امور خارجه کشورمان به خاطر دختر رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا رئیس جمهور سابق جمهوری اسلامی را محکوم کند، انتقاد فعالان سیاسی را برانگیخت. یکی دیگر از انتقادات به وزیر امور خارجه کشورمان فعالیت او در سایت های بود که توسط شورای عالی فضای مجازی غیرقانونی و فیلتر شده است. یک مقام رسمی جمهوری اسلامی بدون در نظر گرفتن غیرقانونی بودن استفاده از سایت ها فیلتر شده به طور علنی در اینگونه شبکه ها فعالیت میکند.

رئیس پلیس کشور نیز در واکنش به حضور مقامات کشور در سایت های فیلتر شده به مسئولین هشدار می دهد ” اینکه برخی مسئولان بخواهند آرام آرام از خط قرمز عبور کنند و وارد فضایی شوند که بهره‌مندی از آن برای شهروندان ممنوع است، چیز خوبی نیست” با این وجود نه تنها محمد جواد ظریف فعالیت های خود را ادامه میداد بلکه برخی از مسئولین نیز با وی همراهی میکردند.

اما چند روز پیش شاهد حرکتی اعجاب آور در اینگونه از فعالیت ها بودیم. این بار دیگر محمد جواد ظریف نقش اول را ایفا نمی کند بلکه نقش اول به سید عباس عراقچی رسیده است. عراقچی که حسابی در اینستاگرام دارد و چندی است عکس های از مذاکرات را در آن منتشر میکند در حین مذاکرات هسته ای اقدام به عکس گرفتن و قرار دادن آن در حساب خود میکند.

 

.

 

.

.

.

 

منبع : 598  و فرهنگ نیوز

 

ارسال نظر

     


-->