27th، آوریل 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th آوریل 2015 ساعت 1:46 ب.ظ | کد خبر: 30136  

مسئول قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی امام حسین (ع) دزفول در گفتگو با خبرنگار دزمهراب از اعزام ۶۷ نفر از جهادگران بسیجی دزفول در نوروز و هفته اول اردیبهشت امسال به مناطق محروم خبر داد و گفت: این افراد در قالب سه گروه جهادی مشتمل بر ۲۰ نفر خواهر و ۴۷ نفر برادر با عنوان گروه جهادی روح اله در این مناطق حضور داشتند.

“محمود عمادی نژاد” پیگیری مسائل اقتصاد مقاومتی از مهمترین رسالت های این دوره ی اردوهای جهادی عنوان و ابراز کرد: این گروه ها در منطقه سردشت دزفول و در روستا های محروم کارنج و ایسپره در پروژه های خانه محروم و خانه عالم و تیم پزشکی مشغول به فعالیت شدند.

وی با اشاره به اقدامات گروه جهادی پزشکی این قرار گاه که از دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی دزفول تشکیل شده بود، افزود: ویزیت رایگان ۱۰۰ نفر از اهالی، کلاس های آموزش بهداشت و کمک های اولیه و توزیع داروی رایگان به ارزش ۴ میلیون تومان از اقدامات صورت گرفته بود.

مسئول قرارگاه جهادی اعلام کرد: با عنایت به روشنگری های مقام معظم رهبری(مد ظله) مبنی بر تولید محوری وخودکفایی مردم روستایی و ایجاد اشتغال در روستاها، مسائل اقتصاد مقاومتی و تولید محوری در روستا ها از مهمترین رسالت های اردوهای جهادی در دوره های آتی قرارخواهد گرفت.

عمادی ادامه داد: گروه های تخصصی دامپزشکی، کشاورزی و دامپروری برای آموزش مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی در این اردوها تشکیل و آموزش ها و اقدامات لازم را در مناطق محروم اردوهای جهادی انجام خواهد داد.
برگزاری کلاس های مربوط به تربیت فرزندان ،سبک زندگی اسلامی وآموزش قران و احکام، تبیین مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی در روستا ها و برگزاری مسابقات ورزشی و تفریحی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این اردی جهادی بود که عمادی آن را برشمرد و خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس های مربوط به شغل های خانگی مانند گلدوزی خیاطی و صنایع دستی، برگزاری جشن ها و اعیاد مذهبی و گرامیداشت ایام فاطمیه در روستا ها و مطلع نمودن مردم نسبت به خطرات و آفات ماهواره از دیگر این اقدامات است.

وی ضمن تقدیر از ریاست دانشگاه آزاد و مسئول ناحیه بسیج دانشجویی خوزستان به خاطر حمایت های بی دریغ آنها از جهادگران دانشجویی از بی مهری و کم لطفی بعضی دیگر از مسئولین شهری نسبت به حرکت گروه های جهادی دانشجویی و مردم نهاد گلایه کرد و اظهار کرد: با این روند پشتیبانی مسئولین شاید گرو ه های جهادی دزفول در سال های آینده در مناطق محروم شهرستان های دیگر استان فعالیت خواهند کرد و این ظرفیت شهرستان به شهر های دیگر سوق پیدا کند.

عمادی، با اشاره به برگزاری همزمان اردوهای جهادی از دیگر استان های کشور در دزفول، ادامه داد: با فعالیت اردو های جهادی سایر شهرهای کشور در دزفول شاهد پشتیبانی همه جانبه مسئولین از آنها بوده ولی متاسفانه به جهادگران بسیجی دزفول که با کمترین امکانات بیشترین بهره وری و خدمات را به مردم مناطق محروم ارائه داده اند ولی از کمترین پشتیبانی مسئولین شهرستان بهره مند شده اند.

در حال حاضر پنج گروه فعال جهادی بسیج دانشجویی در شهرستان دزفول مشغول ارائه خدمات به مناطق محروم این شهرستان است.

ارسال نظر

     


-->