پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

اعمال خلاف تقوا خروج از ولایت امیر المومنین است

نمازجمعه این هفته شهرستان دزفول با حضور مردم مومن و ولایتمدار در مصلی امام علی علیه السلام توسط “حجت الاسلام بیگدلی”امام جمعه موقت دزفول اقامه شد .

خطیب جمعه دزفول با توصیه ی همه مومنین و مومنات به تقوای الهیو تبریک خجسته میلاد امام هادی النقی علیه السلام گفت : به امامت رسیدن امام هادی(ع) در سن هشت سالگی از اعجاز الهی است و ایشان در طول عمر با برکت خود شاگردان زیادی را تربیت نمودند و زیارت جامعه کبیره که علما و بزرگان  اسلام از جمله آیت الله بهجت همواره مسلمین را به قرائت آن توصیه نموده اند از آثار ایشان ، سند افتخار شیعه و نشان دهنده آن است که شیعه پشتیبان، مولا و سرور دارد.

“حجت الاسلام شیخ مرتضی بیگدلی” عید غدیر را عید شرافت و عزت شیعیان توصیف و با انتقاد از برخی هنجارشکنی ها در عید غدیر افزود: گاهی به بهانه جشن ولایت، بعضی اشخاص اقدام به پخش آهنگ های مبتذل از سیستم های صوتی کرده و مجالس لهب و لعب برپا می کنند که این اعمال در شأن امیرالمؤمنین(ع) نیست.

ایشان خواستار چاره اندیشی مسئولین در این خصوص شد و خاطر نشان کرد: امام علی(ع)، امام متقیان است و هر کس فعل و عملی خلاف تقوا نشان دهد خود را از چتر ولایت امیرالمؤمنین(ع) خارج کرده است.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی ، نیروهای خدوم انتظامی را پاسداران حریم امنیت دانسته که وجودشان نشان از شجاعت، ایثارگری ، قانون گرایی و مردم داری است و علارغم کمبود تجهیزات و نفرات، همواره برای ایجاد امنیت در جامعه می کوشند.

خطیب جمعه دزفول با یادکردی از شهدای نیروی انتظامی و تشکر از خدمات صادقانه سبز پوشان ، خواستار همت بیشتر آنها برای افزایش احساس امنیت در جامعه شد و اظهار کرد: موفقیت نیروی انتظامی موفقیت جامعه است و نباید با بی اطلاعی از خدمات نیروهای مخلص انتظامی، خدمات آنها را نادیده گرفت.

امام جمعه موقت دزفول در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه هفته با اشاره به ۱۹ تا ۲۵ مهرماه هفته ی وزارت اطلاعات  با تجلیل از مجاهدت های خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) اضافه کرد: نیروهای جان بر کف اطلاعات با رصد دقیق دشمن و با داشتن اشراف گسترده اطلاعاتی، بسیاری از اقدامات دشمن را قبل از انجام، شناسایی و خنثی می کنند که این مهم با توجه به سابقه ی سازمان های و شبکه های پیچیده اطلاعاتی جهان که کشورهای ابرقدرت سابق دارند، نیروهای اطلاعاتی فراتر از همه این سازمانها، با حضوری فعال مقابل تحرکات دشمن عرض اندام می کنند  که جای تقدیر دارد.

ایشان در فراز دیگری از سخنان خود جنایات داعش در شهر کوبانی سوریه را یادآور شد و با توصیف داعش به سگ هار تعلیم دیده موصاد تصریح کرد:هر کس مختصری امید نسبت به ائتلاف پر سر و صدای آمریکا  ضد داعش و تضعیف داعش بواسطه حضور این ائتلاف داشت، مظلومیت کوبانی نشان داد که همه این ادعاهای دروغ است.

 امام جمعه موقت دزفول، شرایط منطقه را توطئه چهار ضلعی، غربی- عربی – صهیونیستی – ترکی عنوان و اظهار داشت: دولت رسوای ترکیه علارغم توان و مسئولیت تاریخی خود، اجازه داده است تا مردم کوبانی روزهای فراوان زیر بمباران و توطئه این گرگان خونخوار داعشی قرار گیرند و موجب شد تا بخش هایی از این شهر در تصرف داعش قرار گیرد.

حجت الاسلام بیگدلی،ضمن فراخواندن مردم سوریه و عراق به وحدت و همدلی در مقابل داعش افزود: عامل پیروزی در مقابل این توطئه بین المللی توکل به خدا ، دل نبستن به ابرقدرتهای سابق و همدلی نیروهای مردمی برای حفظ مرزهای حیثیت و شرافت بوده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول، تاکید کرد: قطعا پیروزی با ملتهای مسلمان است چرا که تنها پرچمی که در عالم بلند خواهد ماند، پرچم رسول اکرم(ص) است و این وعده ی اوست و امام راحل آن را به ما آموخت و رهبری معظم انقلاب نیز در این راه به خوبی حرکت کرده اند.

روز ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی از دیگر مناسبت هایی بود که خطیب جمعه دزفول به آن اشاره و بیان کرد: تقوا، صدقه، توسل به ائمه، حسن عمل و قرائت قرآن سبب رفع بلاست ولی این امر بدان از مسئولیت مسئولین و مردم در مقابل رعایت قوانین و دقت در ساخت و ساز کم نمی کند لذا مسئولین باید با آموزش مردم و التزام آنها به اجرای قوانین سبب کاهش صدمات و خسارات در بلایای طبیعیشوند.

روز جهانی پست و سالروز شهادت پنجمین شهید محراب، آیت الله اشرفی اصفهانی از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه موقت دزفول به آنها اشاره  کرد.

namazjome.18mehr9300003

اخبار مرتبط