14th، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th سپتامبر 2013 ساعت 2:10 ب.ظ | کد خبر: 6687  

 طی مراسمی که با حضور فرماندار ویژه دزفول، رئیس اداره کار و امور اجتماعی و مسئولین سایر ادارات در محل شرکت تعاونی بهینه سازان تیرچه جنوب صورت پذیرفت، خط تولید تیرچه فلزی صنعتی اتوماتیک دزفول رسماً افتتاح گردید.

مدیرعامل شرکت بهینه سازان تیرچه جنوب، به کارهای صورت گرفته در این رابطه اشاره و گفتند:حدود ۲ سال قبل، پس از تحقیقات و مطالعات اولیه و ارائه طرح توجیهی به  این شرکت به مساحت ۵۳۰۰ متر زمین در شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول احداث شده که همزمان با خرید دستگاه اقدام به ساخت سوله، دیوارکشی و اقدام به ایجاد تأسیسات زیربنایی مانند آب و برق نمودیم.

مهندس مهدی تصدیقی به تولیدات و توانایی فنی شرکت اشاره و گفتند: دستگاه خریداری شده یک دستگاه تولید ایران است که توانایی تولید ۴ الی ۶ مترطول خرپا در دقیقه را داراست. همچنین توانایی تولید ۷۰۰ متر طول خرپا و ۴۰۰ متر طول خرپا با پاشنه بتی در هر شیفت را دارا می باشد.وی اضافه کردند: تولید انبوه خود را از خرداد ۹۲ آغاز کردیم که تا حال حدود ۱۶۰۰۰ مترطول خرپا تولید کرده ایم.

2013-09-09-09.07.22-300x2251

ایشان همچنین به تولیدات آینده شرکت اشاره و ضمن گلایه از افزایش مواد خام اولیه مورد نیاز افزودند: هدف بعدی ما تولید خرپا با پاشنه پلیمری است که ویژگی های بارزی نسبت به خرپا با پاشنه بتنی دارد که دستگاه آن نیز خریداری شده ولی در چند سال اخیر فوم که بعنوان مواد خام تولید خرپا با پاشنه پلیمری محسوب می شود افزایش ۵ برابری در قیمت داشته درحالیکه مواد اولیه خرپا با پاشنه بتی افزایش زیادی نداشته است. که در صورت کاهش قیمت فوم، خط تولید خرپا با پاشنه پلیمری نیز راه اندازی می کنیم.

مهندس تصدیقی با اشاره به اینکه موفق به اشتغالزایی برای ۱۳ نفر بطور مستقیم نموده اند به مزایای خرپا با پاشنه پلیمری نسبت به خرپا با پاشنه بتنی پرداخته و بیان کردند:چهار ویژگی مهم باعث برتری خرپا با پاشنه پلیمری نسبت به پاشنه بتنی دارد؛۱- ضریب حرارت گرمایی از سقف به پائین بالایی دارد که مانع از انتقال حرارت از سقف به پائین می شود. ۲- در آتش سوزی، کاور ۲ سانتی پاشنه بتنی در حد� ��۳۰ الی ۴۰ دقیقه تحمل آتش را دارد در حالیکه پاشنه پلیمری اجازه نمی دهد حرارت به آرمتور برسد تا سبب تخریب سقف شود.۳-تولید انبوه و سرعت بالا، خرپا بتنی پس از تولید حدود ۴ روز در حوضچه های آب  باید بمانند تا محکم شوند در حالیکه خرپا با پاشنه پلیمری ۱۰ دقیقه بعد از تولید خشک و آماده بارگیری می شود.۴- وزن سبک خرپا پلیمری نسبت به مشابه بتنی است. بطوریکه جرثقیل می تواند ۲۰۰ تیرچه ۷ متری پلیمری را حمل کند در حالیکه فقط می تواند ۴۰ تیرچه بتنی را جابه جا کند. و به همین دلیل هزینه جابه جایی و نگهداری آن کمتر می باشد.

دزفول امروز

نظر بینندگان
  1. انصاری says:

    سلام لطفا طرح توجیهی اگر داری برای دورود میخام بفرستین

ارسال نظر

     


-->