25th، می 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th می 2014 ساعت 4:57 ب.ظ | کد خبر: 15702  

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خوزستان در این مراسم در سخنانی با گرامیداشت چهارم خرداد ماه روز دزفول بیان داشت:چهارم خرداد نماد تاریخی مقاومت و پایداری ملتی است که جانانه در برابر استکبار جهانی ایستادگی نمود

سرهنگ  ˈعبدالمجید عقیلیˈ در ادامه افزود:مردم دزفول نقش تاثیر گذاری در تعریف دو واژه مقاومت و پایداری در کشور داشته ضمن اینکه باید تلاش کرد تا این واژه ها در نظام اسلامی به عینیت در آید.

وی راه اندازی مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول را گامی در راستای انتقال مفاهیم بلند دفاع مقدس به نسل های بعدی دانسته و تاکید کرد: این مرکز فرهنگی با هدف حفظ و نگهداری گنجینه های دفاع مقدس ، اسناد و مدارک آن دوران برای بهره برداری نسل های آینده راه اندازی شده است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در ادامه سخنان خود گفت:مراکز فرهنگی دفاع مقدس باید بتواند فرهنگ جهاد ، ایثار و شهادت را به شایستگی در فضای جامعه گسترش دهد.

رییس مرکز فرهنگی دفاع مقدس شهرستان دزفول نیز هزینه ساخت این مرکز را 50 میلیارد ریال عنوان نموده و گفت: برای موزه آرایی این مرکز 50 میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.

ˈمحمدرضا صفار پورˈ افزود:مطالعات موزه آرایی مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول نیز انجام شده و انتظار می رود بزودی کار موزه آرایی این مرکز فرهنگی آغاز شود.

وی اظهار کرد:مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول به مساحت هجده هزار متر مربع و سه هزار متر مربع فضای مسقف دارای تالار و مجموعه های دیداری و گنجینه ها ، کتابخانه تخصصی و سالن آمفی تئاتر می باشد.

در این مرکز فرهنگی که با حضور امام جمعه و فرماندار دزفول افتتاح شد مجموعه ای آثار و خاطرات شهدا ، آثار و اسناد دفاع مقدس و نیز خاطرات دفاع مقدس که مستندسازی شده نگهداری می شود.

1 2 3 5 6 7

ایرنا

ارسال نظر

     


-->