13th، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th می 2016 ساعت 10:10 ب.ظ | کد خبر: 43080  

به گزارش دزمهراب یکی از مساجد شهرستان دزفول در حرکتی جالب اقدام به استفاده از فضای راهروی ورودی مسجد خود کرده است؛ مسجد بعثت الرسول(ص) دزفول با نصب تابلوهای نورپردازی شده در راهروی ورودی، نظر نمازگزاران را به مطالب درج شده معطوف نموده است.

در این حرکت فرهنگی، پوسترهایی که در بازه های ۳۰ روزه تعویض می گردند، با موضوعاتی نظیر تاریخ اسلام، سبک زندگی، دفاع مقدس، توانایی های کشور، عبرت های تاریخ و … تنظیم و نصب میشوند.

در اولین سری از این پوسترها که به زیبایی نیز طراحی گردیده اند، سبک زندگی صحیح را محوریت قرار داده که در واقع سرچشمه ی تمام موارد قید شده در طرح ها، فرامین دین مبین اسلام است، مبتلابه بودن موارد از امتیازات خاص این مجموعه است.

از ویژگی های حائز اهمیتی که به چشم می خورد این است که نکاتی از سبک زندگی را خواهیم دید که ممکن است در ذهن خیلی ها فقط با فرهنگ شهر نشینی یا اصول شهروندی سازگاری دارند و در اسلام توصیه ای برای عمل به آن ها نشده است، که در حقیقت این گونه نیست.

ما در اینجا تصاویری را دیدیم که مفاهیم اسلامی را در قالب اینفوگرافی های خلاصه شده به تصویر کشیده اند و در واقع می توان به مردم این پیام صحیح انتقال داده شود که اسلام برنامه ای برای تمام فصول زندگی است، امیدواریم که در دیگر جاهای شهری نیز به وفور شاهد این دست از اقدامات تحسین برانگیز فرهنگی باشیم.

IMG_0062 IMG_0067 IMG_0074 IMG_0076 IMG_0081IMG_0083IMG_0082

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار