پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

امام جمعه اهواز: خوزستان به دزفول بعنوان نگین استان که مزین به نام دارالمؤمنین است افتخار می‌کند.

به گزارش دزمهراب از مجد دز جمعی از نخبگان، پیشکسوتان عرصه ایثار و جهاد و شهادت، خانواده‌های شهدا، روحانیون، اساتید حوزه، خیرین، گروههای مردم نهاد، اقشار مختلف و نمایندگان صنوف شهرستان و چهره‌های اثرگذار اجتماعی و فرهنگی شهرستان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز جهت تجدید بیعت دیدار کردند.

سخنان نماینده ولی فقیه دراستان خوزستان

حجهالاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه اهواز ضیافت الهی را گسترده ترین سفره عالم در ماه رمضان دانست و گفت: تمام انسانها  بر سر این سفره دعوت شده‌اند و ثمره بندگی و روزه‌داری در این ماه می‌تواند طهارت باطن باشد.

امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه دزفول چون نگینی می‌درخشد افزود: خوزستان به شهرستان دزفول که مزین به نام دارالمؤمنین است افتخار می‌کند که مردم آن در ۸ سال دفاع مقدس دفاع کردند و خم به ابرو نیاوردند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کرد: رشادتهای مردم ولایتمدار دزفول زبانزد خاص و عام است که در ۸ سال دفاع مقدس و در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی از شهرستانهایی است که بخشش چشمگیری دارند.

سخنان امام جمعه دزفول

امام جمعه دزفول انتصاب امام جمعه اهواز را انتخابی هوشمندانه دانست و گفت: امید است که این انتخاب موجب تحولات ارزشمندی در استان مقاوم و قهرمان خوزستان شود تا استان به جایگاه خود نزدیکتر شود.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی جمع حاضر را جمعی انقلابی، متدین خدوم و بدور از مسائل سیاسی خواند و گزارشی از وضعیت شهرستان دزفول و ظرفیتهای فرهنگی، گردشگری و کشاورزی ارائه داد.

امام جمعه دزفول به برپایی ۴ نمازجمعه در سطح شهرستان اشاره و اظهار کرد: نمازجمعه دزفول یک هفته پس از اقامه اولین  نمازجمعه در تهران اقامه شد و در این ۴۰ سال حتی یک هفته هم تعطیل نشد.

سخنان سردار شاهوار پور

همچنین سردار شاهوار پور در این نشست صمیمی گفت: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی ایران مقاومت در برابر متجاوزین پشتوانه عظیمی برای انقلاب اسلامی است و شهرستان دزفول نمونه و محور مقاومت شده است.

سردار شاهوار پور ولایتمداری و حضور مردم در صحنه را زبانزد عنوان کرد و افزود: سوم و چهارم خرداد نماد مقاومت ملت و نمونه بارز مقاومت برای همه مردم دنیا می‌باشد.

سخنان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول

در ادامه این نشست حجهالاسلام والمسلمین بیگدلی گزارشی از ظرفیت‌های قرآنی، فرهنگی و علمای شهرستان ارائه داد و گفت: ۸ مدرسه و صدها طلبه فاضل دارای آثار و تألیفات در شهرستان حضور دارند و علاوه بر آن تعدادی از فضلای دزفول در مناصب مختلف علمی و مراکز آموزشی و پژوهشی مسئولیت دارند.

سخنان مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول

سردار جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول نیز گفت: در ۸ سال یا ۲۸۸۷ روز جنگ تحمیلی، ۱۲۷ شهر ایران با موشک، بمباران هوایی یا توپخانه دوربرد آسیب دیدند که در بررسی هایی بدلیل ویژگیهای خاص دزفول این شهرستان بعنوان شهر نمونه مقاومت و ایثار و پایداری معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ مقاومت ایران به جهان صادر شده است افزود: در سال ۱۳۵۹ از جمعیت ۱۵۰ هزار نفری دزفول ۱۲۱۶۵ رزمنده بودند که از این میان ۲۶۰۰ شهید، ۴۰۰۰ جانباز و ۴۸۵ آزاده هستند؛ ۴۸۵ زن شهیده، ۸۶۰ شهید در حملات موشکی به شهادت رسیدند و سن شهدا بین ۱۶ تا ۲۵ سال می‌باشد.

اخبار مرتبط