امام جمعه دزفول:ازنشر بدعت ها در مراسمات عزاداری جلوگیری کنید - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
3rd، نوامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 3 rd نوامبر 2013 ساعت 8:53 ب.ظ | کد خبر: 9018  

حجت الاسلام ˈ سید محمد علی قاضی دزفولی ˈ یکشنبه عصر در سالن مهتاب این شهرگفت: ایجاد پایگاه های اطلاع رسانی و اینترنتی برای خنثی سازی فعالیت معاندین و دشمنان ایران اسلامی بویژه فعالیت وهابیت لازم است.

وی در همایش بزرگ شوراهای امر به معروف ائمه جماعات، هیات امنا و فرماندهان بسیج مساجد محلات ناحیه مقاومت بسیج دزفول اظهار داشت: برای انتشار پیام های عاشورا می توان از فضاهای مجازی بیشترین بهره را برد.

امام جمعه دزفول بر لزوم افزایش آگاهی و اطلاعات به روز گروه های مرجع مانند روحانیون و سخنرانان تاکید کرد و افزود: متاسفانه گاهی بدعت های نادرستی در عزاداری ها گذاشته می شود که باید مراقب بود و از نشر آنها جلوگیری کرد.

وی ایام حزن و اندوه محرم را بهترین فرصت برای معرفت افزایی جامعه دانست و گفت: ظرفیت های ماه محرم برای مبارزه با وهابیت باید مورد استفاده قرار گیرد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی از هیات امنای مساجد و هیات های عزاداری خواست با برنامه ریزی دقیق زمینه تعامل مساجد، تکایا و حسینه ها را فراهم آورند تا تمام دزفول چون سال های گذشته یک حسینه شود.

وی افزود: اندیشه های استاد مطهری باید به صورت مستمر در جامعه جاری و محور کار خود را عاشورا قرار دهند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول نقش بسیج و بسیجیان را در ترویج صحیح فرهنگ عاشورایی برجسته دانست و گفت: زیارت نامه ها و مقتل مستند چون آثار استاد فرشچیان باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی با اشاره به اهمیت آسیب شناسی تعزیه خوانی و ترویج این هنر افزود: روش های سنتی عزاداری در شهرستان دزفول باید احیا شوند.

رییس حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول نیز به ارزش نهادن قرآن به آمر به معروف و ناهی از منکر اشاره کرد و گفت: انسان خطاکار اگر چهره واقعی منکرات را با چشم ببیند هرگز دست به انجام این کارها نمی زند.

حجت الاسلام ˈ منصور کیانی ˈ به بیانات گهر بار امام راحل (ره) اشاره کرد و افزود: سخنان رهبر کبیر انقلاب به دلیل روح داشتن و زنده بودن پس از ۵۰ سال تاثیر خود را بر جامعه می گذارند.

وی پیام عاشورا را جاودان و نامیرا دانست و گفت: پیام امام حسین (ع) مانند خورشید و شمع در وجود شیعیان وجود دارد و باید به نسل های بعد منتقل شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیبج دزفول نیز در خصوص اهمیت حضور روحانیت در جامعه گفت: عجین شدن روحانیت با جامعه موجب موفقیت آن جامعه می شود.

سرهنگ پاسدار ˈ عبدالامیر محتشمی راد ˈ افزود: هماهنگی و حضور روحانیون در مساجد موجب رشد این اماکن مقدس می شود.

مداحی و سینه زنی دیگر بخش این آیین بود.

80888623-5109303

ایرنا

ارسال نظر

     


-->