امام جمعه دزفول:ايران در مذاكرات هسته اي از حق مسلم خود عقب نشيني نمي كند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th اکتبر 2013 ساعت 9:51 ب.ظ | کد خبر: 8054  

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلی امام علی (ع) این شهر افزود: کشورهای پنج بعلاوه یک و آمریکا باید حسن نیت خود را به صورت عملی نشان دهند.
وی با اشاره به استقامت همیشگی ملت ایران در برابر فشارها و تحریم های غرب گفت: غرب ابتدا باید پرونده هسته ای ایران که به سازمان ملل رفته را به آژانس انرژی اتمی بازگرداند.
وی تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات اخیر در ژنو را یک تیم قوی دانست و اظهار داشت: این تیم باید به اراده و مقاومت ملت ایران در برابر فشار و تحریم اطمینان داشته باشد.
وی به توصیف رفتار و مواضع آمریکا از دیدگاه امام راحل(ره) پرداخت و گفت: آمریکا برای حفظ منافع خود هرعهدی را زیر پا
می گذارد لذا دیوار بی اعتمادی بلندی بین ایران و آمریکا وجود دارد.
خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه دوم نماز جمعه به بازخوانی پیام مهم و تاریخی مقام معظم رهبری به کنگره عظیم حج پرداخت و افزود: آیت الله خامنه ای در پیام خود بر لزوم اتحاد و برادری مسلمانان و شناخت و مقابله با دشمن تاکید کرد.
وی اظهار داشت: بسیاری از فتنه ها و دسیسه های دشمن با اتحاد مسلمانان نقش بر آب می شود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به تفرقه افکنی انگلیس برای حکومت بر جوامع افزود: مهمترین برنامه دشمن برای حکومت بر مسلمانان ایجاد اختلاف و تفرقه بین آنان است.
وی فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن توهین به گروه ها و مذاهب شرعی را یادآور شد و گفت: علما، نخبگان و خواص جهان اسلام با آگاهی نسبت به شرایط حساس جهان اسلام و بیداری اسلامی به دشمن اجازه ندهند مسلمانان را در برابر یکدیگر قرار دهد.
امام جمعه دزفول با اشاره به حدیثی ار امام صادق (ع) در خصوص اهمیت روز غدیر افزود: عید غدیر عید بزرگ خداست و فراموش کردن این رویداد تاریخی، ضربه بزرگی به مسلمانان وارد کرد.
وی به روز تربیت بدنی و اهمیت ورزش در سلامت بدن اشاره کرد و گفت: ورزش برای تمام اقشار جامعه نیاز است

80864412-5029828

ایرنا

ارسال نظر

     


-->