پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

امام جمعه دزفول:بزودی شاهد راه اندازی و اثرات بسیار ارزنده تاسیس دانشگاه امیرالمومنین (ع ) در دزفول خواهیم بود

به گزارش دزمهراب به نقل از مجدر دز ، بمنظو بررسی  نهایی کارهای انجام شده برای تاسیس دانشگاه امیر المومنین (,) شعبه دزفول هیئتی متشکل از اساتید دانشگاه شهید چمران  اهوازوارد  دزفول و پس از بازدید از این دانشگاه از واحدهای فرهنگی مصلای دزفول از جمله  مرکز آموزش علوم اسلامی کوثرو بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دیدن  واز نزدیک با فعالیت های آنان آشنا شدند .

حجت الاسلام و المسلمین قاضی در پایان این بازدید ضمن تشکر از حضور این هیئت، بازدید ایشان از شهرستان دزفول برای راه اندازی شعبه ای از دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) را کاری ارزنده، فرهنگی و اصیل خواند و گفت: انشاء الله بزودی زود شاهد راه اندازی و اثرات بسیار ارزنده این کار فرهنگی در این شهرستان و کل استان باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول  با تأکید بر پیشینه تاریخی، علمی و فرهنگی برجسته استان خوزستان تصریح کرد: انشاء الله در زیر سایه زعیم حوزه های علمیه و اداره کننده امور فرهنگی استان، حضرت آیت الله موسوی جزایری بتوان با ادای امانت و وظیفه ای که در قبال میراث گرانبهای علما، نخبگان و دانشمندان گذشته داریم در خدمت به فرهنگ مردم استان و کشورمان کوشا باشیم.

همچنین در این بازدید دکتر آبدانان  از دانشگاه شهید چمران اهواز با حضور در استودیوی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و در گفتگو با خبرنگار این پایگاه در رابطه با واحد های فرهنگی مصلای امام علی(ع) گفت: تلاش های امام جمعه شهرستان دزفول در این زمینه بسیار خوب بوده است.

دکتر آبدانان با تأکید بر نگاه مثبت وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری در این راستا و درباره ارزیابی امکانات شهرستان دزفول بیان کرد: ارزیابی ما مثبت و امکانات شهرستان دزفول برای راه اندازی این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد مناسب می باشد که امیدواریم این بازدید ها منجر به نتیجه نهایی و راه اندازی شعبه این دانشگاه شود.

 آقای آبدانان در مورد زمان راه اندازی این دانشگاه در شهرستان دزفول عنوان کرد: با ارائه نتیجه بازدید به دانشگاه، کمیته هایی در دانشگاه تشکیل و نتیجه به تهران ارسال می شود.

سرکار خانم  مزارعیان  از اساتید دانشگاه شهید چمران اهوازوعضو هیئت بررسی، افتتاح این شعبه در سطح شهرستان دزفول را مثبت دانست و افزود: امکانات در شهرستان دزفول مناسب است و امیدواریم این شعبه هر چه زودتر افتتاح شود.

وی در بازدید از مرکز آموزش علوم اسلامی کوثر که مخصوص بانوان است اظهار کرد: با توجه به زمان کوتاه راه اندازی، این مرکزرشد خوبی داشته که جای تشویق و تحسین دارد.

همچنین جناب آقای شیشه بر عضو دیگر هیئت بررسی   گفت: پیرو تلاش ها و نقطه نظرهای حضرت آیت الله موسوی جزایری تشکیل شعباتی علمی و فرهنگی در شهرهای مختلف استان مد نظر ایشان می باشد.

مسئول آموزش دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) با اشاره به موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر راه اندازی شعبه هایی از این دانشگاه در استان هایی که ظرفیت لازم را دارند، تصریح کرد: دزفول به همت حجت الاسلام و المسلمین قاضی از اولین شهرهایی است که با اعلام آمادگی خود امکانات لازم را در این زمینه فراهم کرده است.

آقای شیشه بر با تأکید بر ریشه فرهنگی شهرستان دزفول و حرکت های انجام شده توسط حجت الاسلام و المسلمین قاضی در ارتباط با موضوع های فرهنگی، دینی و حضور اندیشمندان این شهرستان در سطح کشور گفت: آوازه دزفول فقط به مقاومت محدود نمی شود بلکه در موضوعات فرهنگی بویژه فرهنگ دینی این شهر زبانزد است.

مسئول آموزش دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) در ادامه عنوان کرد: افتتاح این شعبه در شهرستان دزفول زمینه فعالیت های علمی در راستای فعالیت های امام جمعه این شهرستان خواهد شد.

حجت الاسلام  بهدار نیز با تشکر از حضور هیئت بررسی در این شهرستان و شرایط علمی، فرهنگی و دینی شهرستان دزفول گفت: از مدت ها پیش با عنایت و لطف  حجت الاسلام و المسلمین قاضی فضای فیزیکی و تمهیدات لازم برای بازدید و راه اندازی این شعبه فراهم شده بود و با افتتاح این شعبه می توان در جهت رشد و شکوفایی فضای فرهنگی و دینی این شهرستان تأثیرگذار بود.

rahandazedaneshgahemamali00006rahandazedaneshgahemamali00002rahandazedaneshgahemamali00004rahandazedaneshgahemamali00005rahandazedaneshgahemamali00001

اخبار مرتبط