امام جمعه دزفول:مذاكره با آمريكا به معني ناديده گرفتن حقوق مسلم ايران نيست - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
27th، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th سپتامبر 2013 ساعت 6:04 ب.ظ | کد خبر: 7119  

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دزفول در مصلی امام علی (ع) افزود: این مذاکره به منظور اثبات حسن نیت ایران به جوامع بین المللی صورت 80834454-4946666گرفت.
وی با بیان اینکه آمریکا باید سیاست چماق و هویچ خود را کنار گذاشته و در برخورد با ایران عاقلانه رفتار کند افزود: متاسفانه آمریکا بار دیگر عنوان کرده که در صورت نتیجه نگرفتن در مذاکرات هسته ای تحریم های سخت تری علیه ایران اعمال می کند.
خطیب جمعه دزفول گفت: فرصت استثنایی مذاکره آمریکا و ایران پس از ۳۵ سال بوجود آمده و باید از این فرصت بهترین استفاده را برد.
وی مذاکره ایران با آمریکا را نیازمند مقدمات دانست و اظهار داشت: آمریکا باید از خوی استکباری خود دست بردارد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: ۳۵ سال دشمنی با ملت ایران نه تنها هیچ نتیجه ای برای آمریکا نداشت بلکه اعتماد مردم ایران به این کشور را سلب کرد.
وی به سخنان رییس جمهوری ایران در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: دکتر روحانی با دعوت دنیا به صلح و آرامش از آمریکا خواست که گزینه صلح و مبارزه با خشونت را جایگزین گزینه جنگ کند.
امام جمعه دزفول افزود: ملت ها از جنگ افروزی آمریکا در جهان خسته شده و به دنبال صلح و امنیت هستند.
وی گفت: نرمش قهرمانانه مدنظر رهبری نه تنها به معنی عدول از ارزش ها و آرمان های نظام نیست بلکه به معنی اتخاذ تاکتیکی مدبرانه در سیاست خارجی است.
خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه دفاع مقدس را یادآور حماسه ایثارگران و شهدا، ارزش ها و آرمان های انسانی دانست و افزود: فرهنگ ارزشی ایثار و شهادت باید در جامعه نهادینه شود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی تشییع پیکر دو شهید گمنام در دزفول را یادآور شد و افزود: استقبال پر شور جوانان از این شهدا نشان از عمق تفکر آنها و ارزش تلقی کردن دفاع مقدس است.
وی هفتم مهرماه سالروز شهادت عالم مجاهد سید عبدالکریم هاشمی نژاد را یادآور شد و گفت: این عالم وارسته به دست منافقان کوردل در سال ۱۳۶۰ به صورت انتحاری ترور شد.
امام جمعه دزفول افزود: شهید هاشمی نژاد سخنوری توانا بود و منافقان را نقد و با آنها به مباحثه و مجادله می پرداخت.
وی فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اهانت کردن به همسران پیامبر اکرم(ص) حرام است را یادآور شد و گفت: رییس الازهر مصر در پاسخ به این فتوا گفته که بزرگترین خدمت به اسلام با این فتوا انجام شد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: دامن زدن به اختلاف و بحث مذهبی و قومیتی از اهداف دشمنان و استکبار می باشد.
خطیب جمعه دزفول همچنین بر لزوم اجتناب از اسراف تاکید کرد و افزود: فرهنگ صرفه جویی و پرهیزاز اسراف باید در جامعه نهادینه شود

ایرنا

ارسال نظر

     


-->