امام جمعه دزفول:نوری که امام حسین در دلها به وجود می آورد سبب نزدیکی انسان به خدا می شود. - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، نوامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th نوامبر 2013 ساعت 3:19 ب.ظ | کد خبر: 9581  

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” به مناسبت ماه حزن و اندوه سرور و سالار شهیدان در پشتیبانی عقیدتی منطقه ۶ جنوب سخن گفتند

امام جمعه  شهرستان دزفول در این مراسم دوست داشتن حسین بن علی را سبب دوستی خدا دانسته و افزود:نوری که امام حسین در دلها به وجود می آورد سبب نزدیکی انسان به خدا می شود.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”در ادامه به تشریح اتفاقات و وقایع از زمان رحلت پیامبر اکرم (ص) تا عصر امام حسین (ع) پرداخت که چرا فرزند رسول خدا به دست افرادی که نماز و حج می گذاردند ولی به عنوان یک وظیفه ی شرعی حسین بن علی را به شهادت رسانده ،خیمه گاهش را به آتش کشیده و فرزندان و خانواده اش را به اسارت بردند و فردی را که شرابخوار بوده و عملاً مرتکب حرام می شد را به عنوان جانشین پیامبر پذیرفتند.

“رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکردزفول “با اشاره به آیاتی از قرآن کریم خاطر نشان ساخت :کسانی که ذکر خدا را فراموش و نماز را ضایع کرده و با پیروی از هواهای نفسانی با وجودی که سخنان نبی مکرم اسلام را در باره ی سید الشهدا شنیده بودند ؛شیطان بر آنان غلبه نمود و به اعمال شنیع دست زدند.

“حجت الاسلام قاضی دزفولی”رسیدن به هدف از راه درست و صحیح را خاطر نشان نموده و تصریح کرد:بعضی بر این اعتقادند که هدف وسیله را توجیه می کند ولی باید دانست که انسان نباید برای رسیدن به هدف مرتکب گناه گرددو از اصول تخطی نماید وگرنه هیچ گاه به هدف نخواهد رسید همانگونه که عمر سعد با کشتن فرزند رسول خدا حکمرانی بر ملک ری را می خواست که به آن دست نیافت.

ایشان همچنین روحیه ظلم ستیزی اباعبدالله را از خصوصیات شاخص ایشان دانسته و افزود:باید نسبت به ائمه ی هدی معرفت و شناخت کسب نماییم تا سبب سرافکندگی آنها نشویم زیرا در روایات آمده در آخرالزمان دینداری به مثابه در دست داشتن قطعه ای از آتش است

n1fpmu11

مجددز

نظر بینندگان
  1. امینه says:

    چادر ساده در قدیم چادر نماز و برای داخل منزل بوده نه بیرون ، بخاطر اینکه نگه داشتنش واقعا سخته و کسی که چادر ساده میزنه تمام هم و غمش اینه که با دو دستش چادرشو بچسبه که کنار نره ،در واقع بجای اینکه چادر زن رو حفظ کنه ، این زنه که باید چادر رو حفظ کنه.
    الحمدلله چادرهای خوبی وارد بازار ( فقط تهران و بعضی مراکز) که پوشش و حجاب و عفت خیلی خوبی دارن که ضعف ها و مشکلات چادر ساده رو ندارن. مثل حسنا و عربی اصیل و جلابیب و لبنانی گشاد.
    به امید روزی که بعضی مذهبی ها و به اصطلاح حزب اللهی ها، به این نوع چادرها به چشم پوششی کامل و عفیفانه نگاه کنن و ضعف چادر ساده رو بپذیرن !

ارسال نظر

     


-->