پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

امام جمعه دزفول: ایران اسلامی با ظلم و ستم در هر جای عالم مخالف بوده و به یاری مظلومان می شتابد.

 حجت الاسلام ‘سیدمحمدعلی قاضی دزفولی’ در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) افزود:سفر رییس جمهوری به نیویورک و روسیه دستاوردهای مهمی برای ملت ایران به همراه داشت

وی با محکوم کردن سخنان گستاخانه و توهین آمیز نخست وزیر انگلیس که ایران را متهم به همکاری با تروریسم کرده بود در ادامه افزود: ‘دیوید کامرون’ در سازمان ملل سخنرانی بچه گانه و مضحکی داشت که نشان دهنده عمق کینه و دشمنی او نسبت به اسلام بوده و ارزش پاسخگویی ندارد.

امام جمعه دزفول اساس انقلاب اسلامی را بر مبنای ظلم ستیزی و استکبار ستیزی دانسته در ادامه  بیان کرد:ایران اسلامی با ظلم و ستم در هر جای عالم مخالف بوده و به یاری مظلومان می شتابد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی گفت: تا زمانی که اساس ظلم و ستم از صحنه گیتی برچیده نگردد و عدالت و داد در جهان حکمفرما نشود دست از مبارزه بر نخواهیم داشت.

وی در قسمت دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه  شهرستان دزفول، عرفه را روز نیایش و دعا دانست و گفت: روز عرفه روز شهادت مسلم بن عقیل سفیر امام حسین (ع) و هانیه بن عروه از اولین شهدای کربلا می باشد که مظلومانه به شهادت رسیدند.

خطیب جمعه دزفول  همچنین ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از تلاش سبزپوشان در برقراری نظم و امنیت در جامعه قدر دانی نموده و در ادامه  گفت:امنیت یک مطالبه عمومی ومستمر است که برای برقراری آن همه باید با نیروی انتظامی همکاری کنند.

امام جمعه دزفول از نیروی انتظامی خواست با اقتدار در مناطق مختلف به ویژه نقاط پر تردد شهر حضور فعال تری داشته تا امنیت برقرار شود.

وی با اشاره به برنامه های دهه امامت و ولایت و تشکیل ستاد بزرگداشت غدیر گفت:در این دهه مبارک برنامه های مختلفی از جمله اطعام نیازمندان ، همایش امامت و مهدویت ، راه اندازی کاروان شادی و ارائه خدمات پزشکی به مناطق محروم در دزفول برگزار می شود.

وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان برنامه های هفته دفاع مقدس گفت:زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باید همگانی شود.

خطیب جمعه دزفول در خاتمه از دانشگاه علوم پزشکی دزفول به خاطر نامگذاری مراکز بهداشتی به نام سرداران شهید و از دانشگاه صنعتی جندی شاپور بابت احداث یادمان معراج شهدای فتح المبین در محل این دانشگاه تقدیر کرد.

امام

ایرنا

اخبار مرتبط