21st، آوریل 2019
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st آوریل 2019 ساعت 12:44 ب.ظ | کد خبر: 55597  

آئین با صلابت نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار این شهرستان و به امامت حجهالاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی در مصلای امام علی(ع) دزفول برگزار شد.

انسان متقی توفیق انجام عمل صالح را پیدا می کند و انتظار فرج از بهترین اعمال صالح است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: انسان متقی توفیق انجام عمل صالح را پیدا می کند و انتظار فرج از بهترین اعمال صالح است.

در عصر حضرت مهدی(عج) ظلم و ستم برچیده می‌شود و فضای جامعه در امنیت کامل خواهد بود

امام جمعه دزفول در ادامه با توجه به نیمه شعبان به تبیین حکومت مهدوی و منتظران آن حضرت از منظر امام صادق(ع) پرداخت و افزود: مهدی باوران حقیقی چشم امیدشان به حکومت حضرت مهدی(عج) است که در آن عصر ظلم و ستم برچیده می‌شود و فضای جامعه در امنیت کامل خواهد بود.

در آن عصر طلایی زمین برکات خود را بروز می‌دهد و هر اهل دین، اسلام را انتخاب می‌کند

وی افزود: در آن عصر طلایی زمین برکات خود را بروز می‌دهد و هر اهل دین، اسلام را انتخاب می‌کند و زمین تمام گنجهای خود را آشکار می‌سازد.

در آن زمان وضع مردم آنقدر خوب می‌شود که کسی فقیری را پیدا نمی‌کند

امام جمعه دزفول بر اساس حدیث امام صادق(ع) ادامه داد: در آن زمان وضع مردم آنقدر خوب می‌شود که کسی فقیری را پیدا نمی‌کند و خداوند نعمت کامل خصوصا عقل و معرفت را به مردم عطا می‌کند.

در دوران ظهور آن حضرت جوامع بشری از گمراهی‌ها و تاریکی‌ها نجات می‌یابند

حجهالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با تبریک نیمه شعبان سالروز میلاد حضرت مهدی(عج) گفت: در دوران ظهور آن حضرت جوامع بشری از گمراهی‌ها و تاریکی‌ها نجات می‌یابند و بنا بر وعده قرآن کریم مستضعفین وارثان زمین خواهند شد.

سربازان گمنام امام زمان(عج) بی نام و نشان به امنیت، عزت و سربلندی کشور خدمت می‌کنند

امام جمعه دزفول با تبریک روز سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: این سربازان بی نام و نشان به امنیت، عزت و سربلندی کشور خدمت می‌کنند.

سپاه، فراتر از یک نهاد، در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف انقلاب حضور جانانه داشته است

خطیب  نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران به فرمان حضرت امام(ره) گفت: سپاه، فراتر از یک نهاد، در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی فعالیت کرده و در عرصه‌های مختلف انقلاب حضور جانانه داشته است.

سپاه در مقابل تهدیدات و جنگ اقتصادی دشمن و فتنه‌های داخلی ایستاده است

وی افزود: سپاه در مقابل تهدیدات و جنگ اقتصادی دشمن و فتنه‌های داخلی و همچنین در عرصه‌های سازندگی تمام قد ایستاده است.

سپاه در شکست استراتژی منطقه‌ای دشمن نقش کلیدی و اساسی داشته است

حجهالاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه سپاه به رسالت فرهنگی خود به خوبی عمل کرده است، ادامه داد: سپاه در شکست استراتژی منطقه‌ای دشمن نقش کلیدی و اساسی داشته است به همین خاطر آمریکا و همدستانش از سپاه عصبانی هستند.

مردم یمن همچنان مقاومت می‌کنند

وی مقابله با مستکبران را برای عمل به قرآن ضروری دانست و گفت: پنج سال از حمله سعودی به کشور مسلمان یمن می‌گذرد و در این مدت بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کودک یمنی کشته شده‌اند ولی مردم یمن همچنان مقاومت می‌کنند.

دفاع ایران از کشورهای مظلوم موجب اعمال فشارها و تحریم‌های دشمنان شده است

وی درگیری کشورهای مسلمان با یکدیگر را باعث خوشحالی رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست و افزود: دفاع ایران از کشورهای مظلوم موجب اعمال فشارها و تحریم‌های دشمنان شده است.

مردم و مسئولان از سیل درس عبرت بگیرند و این حوادث را بازخوانی و آسیب شناسی کنند

امام جمعه دزفول با بررسی سیل اخیر گفت: مردم و مسئولان از سیل درس عبرت بگیرند و این حوادث را بازخوانی و آسیب شناسی کنند.

برخی از مسائل و عملکرد مسئولان باید واکاوی شود

وی افزود: یکی از مشکلات کشور ما این است که بسیاری از دست اندرکاران به انتقادهای دلسوزانه توجه نمی‌کنند.

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم ریشه یابی علل و عوامل سیل گفت: برخی از مسائل و عملکرد مسئولان باید واکاوی شود.

وی سعه صدر را از ابزارهای مدیریتی برشمرد و افزود: برخی مسئولان با کم تدبیری در دل حادثه حضور پیدا نمی‌کنند و اگر هم حاضر می‌شوند در مقابل شکایت سیل زدگان بی‌طاقتی می‌کنند.

برخی سیاسیون با حضور ریاکارانه در مقابل دوربین‌ها طلبکار هم شده‌اند

حجهالاسلام والمسلمین قاضی اضافه کرد: برخی سیاسیون نیز دیگران را مقصر دانستند و با حضور ریاکارانه در مقابل دوربین‌ها طلبکار هم شده‌اند که باید به این موضوع رسیدگی شود.

تأکید بر رفع مشکلات استان استراتژیک خوزستان

وی افزود: استان خوزستان استانی استراتژیک در کشور است ولی مشکل فاضلاب اهواز مرکز این استان هنوز برطرف نشده، بهتر بود هزینه متروی این شهر را صرف رفع مشکل فاضلاب آن می‌کردند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه دولتها و نمایندگان گذشته و همچنین صاحبان تریبون‌ها باید پاسخگوی مشکلات باشند، گفت: برخی سیاسیون لاف دفاع از حقوق مردم می‌زنند در حالیکه برخی از مشکلات ناشی از کم کاری آنها است.

حوادث سیل با همه تلخی‌ها صحنه عبرت، مردانگی و غیرت بود

وی با بیان اینکه حوادث سیل با همه تلخی‌ها صحنه عبرت، مردانگی و غیرت بود، افزود: برخی از مدیران به نظرات کارشناسان توجه نکردند و برای کاهش خسارات تصمیم به موقع را نگرفتند.

پیمانکاران علاوه بر رعایت استانداردها در اجرای طرحها پس از انجام پیمان نیز ضمانت بدهند

وی ادامه داد: باید سازوکاری تبیین شود که پیمانکاران علاوه بر رعایت استانداردها در اجرای طرحها پس از انجام پیمان نیز ضمانت بدهند و در صورت بروز مشکل پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه سیل و خرابی‌های آن درست می‌شود، گفت: برخی از مسئولان در این شرایط سخت حاضر نبودند کمی از تشریفات خود در سفرها کم کنند تا جایی که مدیریت بحران از مسئولان خواست در مناطق سیل زده حاضر نشوند.

گزارش حضور امام جمعه در مناطق سیل زده حمیدیه

امام جمعه دزفول با اشاره به حضور خود در مناطق سیل زده حمیدیه بیان کرد: مواکب، نیروهای نظامی، جهادی و مردمی، طلاب و همه گروهها خالصانه در حال خدمت رسانی به سیل زدگان هستند.

تأکید بر لزوم رسیدگی به افراد مقصر در سیل اخیر

وی با تأکید بر لزوم رسیدگی به افراد مقصر در سیل اخیر افزود: بعضی‌ها آمدند و گفتند ما سیل را مدیریت کردیم در حالیکه این خداوند متعال بود که سیل را به واسطه اخلاص مردم سراسر کشور مدیریت کرد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: همه باید برای جبران خسارتها دست به دست هم دهیم و با استفاده از جوانان مناطق سیل زده، تهدید سیل را به فرصت تبدیل کنیم.

قدردانی از خیّران و نمازگزاران مسجد حضرت زهرای شیراز

وی افزود: خیّران و نمازگزاران مسجد حضرت زهرا از شیراز به اهتمام حاج آقا شیرازی امام جماعتشان نزدیک ۱۵ تن اقلام مورد نیاز سیل زدگان را به ستاد دزفول فرستادند که جای قدردانی دارد.

مجد دز

ارسال نظر

     


-->