پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

امام جمعه دزفول گفت: اگر مقاومت مردم دزفول نبود سرنوشت جنگ به گونه ای دیگر رقم می خورد

امام جمعه دزفول با اشاره به ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس گفت: این مقاومت و پایداری نقش کلیدی در تعیین سرنوشت جنگ داشت..
حجت الاسلام ˈسیدمحمدعلی قاضی دزفولیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول با گرامیداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری – روز دزفول افزود:چهارم خرداد باید به یک فرهنگ و گفتمان تبدیل شود چرا که چهارم خرداد یک مسئله ملی و نمادی از ایستادگی ،مقاومت و ایثار ملت ایران است.
وی گفت:با تبدیل حماسه چهارم خرداد به یک جریان ماندگار در تاریخ نظام اسلامی ،میراثی ماندگار از دوران دفاع مقدس برای نسل آینده به یادگار خواهد ماند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به رشادت های مردم دزفول در دوران دفاع مقدس اظهار داشت:هر زمان که رژیم بعث از رزمندگان شکست می خورد ناجوانمردانه شهرها و مناطق مسکونی را بمباران می کرد و شهر دزفول همواره در اولویت نخست حملات موشکی دشمن قرار داشت.
وی اظهار داشت:مردم مقاوم دزفول در طول هشت سال جنگ با راهنمایی آیت الله قاضی دزفولی در شهر ماندند و اجازه ندادند شهر به تصرف دشمن درآید زیرا دزفول گلوگاه دشمن بود و با تصرف آن راه آهن ،پایگاه چهارم شکاری و پادگان دو کوهه به دست دشمن می افتاد و این به معنای سقوط خوزستان بود.
امام جمعه دزفول گفت:اگر مقاومت مردم دزفول نبود سرنوشت جنگ به گونه ای دیگر رقم می خورد.
وی افزود:باید ابعاد این حماسه ملی به درستی روشن شود و رسانه ها به ویژه صدا و سیما اجازه ندهد این حماسه بزرگ به دست فراموشی سپرده شود.
خطیب جمعه دزفول گفت:دزفول با تقدیم دو هزار و۶۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس تنها شهری بود که برای مقابله با دشمن متجاوز یک لشکر تشکیل داد و در زمان جنگ حداقل پنج فرمانده داشت.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به فعالیت های مردم دزفول در دوران جنگ گفت:مردم دزفول در حالیکه خود زیر حملات وحشیانه دشمن بعثی قرار داشتند ، به پشتیبانی از رزمندگان پرداخته و کمک های خود را به جبهه ها ارسال می کردند که اینها باید در تاریخ ثبت و ضبط شود.
امام جمعه دزفول افزود:به مناسبت چهارم خرداد روز دزفول آیین های مختلفی در شهرهای اهواز ،تهران و مشهد برگزار خواهد شد که جای تقدیر دارد.
وی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: خرمشهر در این روز به پیکره سرزمین اسلامی پیوست اما هنوز از خرابی ناشی از جنگ رنج می برد که باید با همت و توجه مسوولان این خرابی ها برطرف شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از اهل فرهنگ خواست با بیانی روشن نقاط ضعف فرهنگی را به مسوولان گوشزد کرده ضمن اینکه مردم مطالبات دینی و فرهنگی را از مسوولان مطالبه کنند تا جامعه روبه جلو حرکت کند.
امام جمعه دزفول با تبریک ۲۷ رجب سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص) گفت:بعثت پیامبر اکرم (ص) نقطه عطفی در تاریخ بشریت است.
خطیب جمعه دزفول با تشریح اوضاع اقتصادی منطقه گفت:برغم توطئه های آمریکا و ایادی منطقه ،انتخابات در کشورهای عراق ، افغانستان و سوریه برگزار یا در حال برگزاری است و بیانگر این مسئله است که دشمن نتوانسته بر مردم تسلط یابد.

دز نیوز

اخبار مرتبط