16th، می 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th می 2014 ساعت 11:45 ب.ظ | کد خبر: 15315  

حجت الاسلام و المسلمین”سید محمدعلی قاضی” امام جمعه دزفول در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به دور جدید مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۵+۱، با بیان اینکه تیم مذاکره کننده در مقابل زیاده خواهی ها و فشارهای غرب ایستادگی کند، اظهار کرد: در روند مذاکرات باید مراقب باشیم تا دشمن احساس نکند که حل مشکلات کشور را به مسئله هسته ای گره زده شده است، که اگر اینگونه احساس کنند، نقطه ضعفی برای تیم مذاکره کننده است واین امر سبب می شود تا غربی ها و آمریکایی ها، فشارها را افزایش دهند..

خطیب جمعه دزفول با تصریح این موضوع که، مسئولین نگاهشان به توانمندی های داخلی برای حل مشکلات اقتصادی باشد نه به نتیجه مذاکرات، خاطر نشان کرد: در مذاکرات باید، خطوط قرمز هسته ای رعایت بشود که یکی از خطوط اصلی و مهم مذاکرات هسته ای حق غنی سازی و داشتن انرژی هسته ای صلح آمیز است.

وی با اشاره به وحدت و انسجام کشورهای مذاکره کننده با ایران، وحدت مسئولین و شخصیتهای اثرگذار داخلی را خواستار شده و افزود: همه مسئولین، و حتی جناح ها و اشخاصی که در درون نظام جزء افراد اثر گذار هستند با اتخاذ وحدت رویه و انسجام در مقابل ۵+۱ ایستاده و برای دستیابی به حقوق هسته ای خود وحدت داشتنه باشیم.

حجت الاسلام قاضی با بیان اینکه مسئولین باید با استراتژی واحد و با اتخاذ تاکتیمک در مقابل دشمن بایستند، خاطر نشان کرد: نکند که حرف ما چند تا باشد باید حرف ما یکی باشد چرا که آنها منسجم هستند و مذاکرات را به تعویق می اندازند تا با هم جلسه داشته و به وحدت رویه برسند. اگر چه این وحدت دشمن برای ما خوب است، چرا که اگر آنها وحدت نداشته باشند مذاکرات به نتیجه نمی رسید و باید ما هم وحدت و انسجام داخلی ایجاد کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، کشاندن مذاکرات هسته ای به حقوق بشر و تاون موشکی را یکی از اهداف ۵+۱ دانسته و گفت: باید مذاکرات فقط در چارچوب مسائل هسته ای باشد ولا غیر. نباید احساس کنند که چون ما می خواهیم مسئله هسته ای حل شود حاضر هستیم از پارامترهای دیگر برای فشارآوردن به ایران استفاده کنند.

وی تأکید کرد: ما با آنها یا بر سر همه خواسته ها موافقت می کنیم یا اگر بخواهند در خواسته های ما تبعیض قائل بشوند و بگویند برخی را قبول و برخی را قبول نداریم باید مذاکرات تعطیل و یا حداقل تعلیق شود و مسئولین نباید درباره حقوق هسته ای کشور کوتاه بیایند.

نماینده ولی فیه در شهرستان دزفول، در مقابل دشمن، دفاع با اقتدار و صلابت از حقوق هسته ای را توسط تیم مذاکره کننده خواستار شده و تصریح کرد: اروپایی ها و آمریکایی ها به نفت و بازار ما بسیار محتاج هستند و ادامه تحریم ها به آنها ضرر بیشتری می رساند نباید به آنها اجزاه داد در مذاکرات دست بالا را بگیرند، آنها محتاج نفت و بازار ما هستند.

حجت الاسلام قاضی افزود: اگر ذره ای تحریم ها برداشته شود گروه  گروه از بارزرگانان و تاجران آنها برای ارتباط با ایران وارد کشور می شوند، مذاکره کنندگان از این فضا حداکثر استفاده را بکنند.

وی با آرزوی موفقیت برای تیم مذاکره کننده کشورمان در طی مذاکرات سخت پیشرو گفت: کلید پیشرفت ملت ایران، مقاومت و اییستادگی هوشمندانه در مقابل نظاام سلطه است.

امام جمعه دزفول همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات بیکاری و عدم اشتغال جوانان شهرستان دزفول تصریح کرد: در شهرستان دزفول، پتانسیلهای فراوانی وجود دارد و مسئولین باید به فکر اشتغال باشند. البته کارهایی صورت گرفته و مقدمات آن نیز فراهم شده است که بزودی درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

امام جمعه دزفول، سیاسی کاری پروژه های عمرانی و اشتغال زایی را یکی از آفتهای بزرگ دانسته و گفت: مردم را در طرح ها و پروژه ها سهیم کنیم تا مردم احساس کنند که این پروژه از خودشان است و نقدینگی در دست مردم در مسیر تولید و اشتغال هزینه بشود.

حجت الاسلام قاضی امام جمعه دزفول گفت: هر پروژه ای سیاست زده شد و از مسیر اصلی خود منحرف شد به شکست می انجامد. کاندیداهای آینده، پروژه ها را خرج تبلیغ خود نکنند، چرا که بیت المال و حق مردم است و باید از این ظرفیت ها برای حل مشکلات مرد استفاده بشود.

منبع : دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->