۱۲ام، آذر ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۲ ام آذر ۱۳۹۶ ساعت ۴:۴۰ ب.ظ | کد خبر: 54752  

 امداد رسانی به ۲۸ گردشگر گرفتار در آبشار شوی دزفول

گردشگر که به آبشار شوی در بخش کوهستانی شهیون دزفول سفر کرده اند در منطقه گرفتار شده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت:این گردشگران که به وسیله یکدستگاه اتوبوس برای تفریح به منطقه گردشگری آبشار شوی در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر در دل رشته کوه زاگرس سفر کرده اند در مسیر بازگشت با مشکل مواجه شده و ساعاتی پیش در تماس با هلال احمر در خواست کمک کردند.
عظیم رضای مرساق افزود:طبق اطلاعات کسب شده اتوبوس این گردشگران به دلیل شیب تند جاده کوهستانی با مشکل فنی مواجه شده و در نقطه ای حادثه خیز متوقف شده و قادر به حرکت نیست.
وی حال عمومی همه گردشگران را خوب اعلام کرد و گفت: دقایقی پیش ۲ اکیپ امداد و نجات کوهستان از هلال احمر به همراه مقادیری آذوقه ، چادر و پوشاک گرم برای آنها ارسال شده است تا امشب را در منطقه ساکن شوند.
رئیس جمعیت هلال احمردزفول افزود:عملیات انتقال این گردشگران از منطقه کوهستانی دهستان شوی در فاصله ۱۰۰ کیلومتری دزفول از نخستین ساعات بامداد روز شنبه آغاز می شود.
دهستان شوی در ۱۰۰ کیلومتری شهر دزفول در بخش کوهستانی شهیون و در دل رشته کوه زاگرس واقع است.
این منطقه گردشگری با وجود آبشاری منحصربفرد و سفر صدها گردشگر از شهرهای مختلف کشور جاده ای نامناسب و کوهستانی دارد.
آبشار شوی به عنوان نخستین اثر طبیعی استان خوزستان و سی و پنجمین اثر طبیعی کشور در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .
آبشار شوی به ارتفاع حدود ۸۵ متر و عرض ۷۰ متر در دل رشته کوه زاگرس ، از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری شمال استان خوزستان می باشد.
این آبشار که از آن به عنوان یکی از بزرگترین و زیباترین آبشارهای ایران نام برده می شود در دهستانی به نام شوی از توابع بخش شهیون در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شهر دزفول قرار دارد. 

ارسال نظر

     


-->