انتقاد جدی بسیج دانشجویی 8 دانشگاه تهران از نامه‌بازی سران قوا؛ - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
23rd، اکتبر 2012
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd اکتبر 2012 ساعت 4:56 ب.ظ | کد خبر: 895  

آیا به دنبال حریص کردن دشمنان قسم خورده‏ خود برای دست اندازی و سنگ پراکنی هستیم؟

بسیج دانشجویی هشت دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای، ضمن انتقاد از علنی شدن اختلافات میان سران قوا به بهانه نامه‌نگاری‌های اخیر، تاکید کردند: «آیا می‌‏توان ادعای ولایتمداری داشت و فضای اختلافات را به صحنه‏ رسانه آورد؟ این فضا دقیقا‌‌ همان هدفی است که دشمن را شاد می‌‏کند.»

متن کامل این بیانیه که نسخه ای از آن در اختبدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ثمرات امروز انقلاب اسلامی ایران که علی‏رغم تمام دشمنی‏ها، برکات آن در منطقه و جهان زبانزد شده و جایگاه ایران اسلامی را در جهان تعالی بخشیده، به واسطه‎‏ی تلاش و مجاهدت شبانه روزی تمامی مسوولین نظام و روسای قوای سه گانه است. به حدی که حقیقتا نمودار سرعت پیشرفت نظام در سال‏های گذشته و به خصوص به واسطه‏ی مسوولین ولایتمداری که گفتمان اصیل انقلاب را با خود داشتند، دارای شیب بالاتری بوده است.

اختلافات و اصطکاک‏ها در مسیر خدمت به مردم میان مسوولین به وجود می‏آید و این در یک نظام پویا، یک امر طبیعی است. قوه‏ی مجریه در مسیر خدمت تلاش شبانه‏روزی دارد. قوه قضاییه در مسیر اجرای عدالت و اصلاح ساختار، تحول عظیمی را در این قوه ایجاد کرده است. کسی بر تلاش مسوولین شکی ندارد. طبیعی هم است که هر بخشی از قوا دارای نقاظ ضعف باشند؛ وگرنه به حضور مسوولین و لزوم تلاش جهادگونه‏شان نیازی نبود. همه قوا دارای ضعف‏های جدی هستند که باید طبق روال تلاش سال‏های گذشته خود در مدت باقی مانده از توفیق خدمت به مردم، قدر فرصت را دانسته و بار انقلاب اسلامی را طبق قانون اساسی بر دوش بکشند. این اختلافات در چنین نظام پویایی طبیعی است و برای تثبیت ارکان مختلف جمهوری اسلامی نیاز به صبر و تعامل مخلصانه مسوولین است.

اما وضعیت حاضر در سیاست کشور، فضای دیگری است. اختلافات مسوولین به جای این که از مجاری قانونی و پیش بینی شده، رفع گردد، به جامعه کشانده می‏شود. این فضای اختلاف درون مسوولین نظام، غیر از این که بساط نارضایتی مردم و دلبستگان انقلاب را فراهم آورد، چیز دیگری ندارد. این فضا، دقیقا همان هدفی است که دشمن را شاد می‏کند.

آیا به دنبال حریص کردن دشمنان قسم خورده‏ی خود برای دست اندازی و سنگ پراکنی هستیم؟ آیا غیر از این است که باید فضای مهرورزی و احترام متقابل بر مسوولین کشور وجود داشته باشد؟ آیا غیر از این است که تاکید همیشگی و مخصوصا امروز مقام معظم رهبری به عنوان فصل الخطاب، وحدت بین مسوولین در صحنه‏ی جامعه، حل اختلافات با جلسات مداوم بنا بر عنصر مشخص قانون است؟ آیا می‏توان ادعای ولایتمداری داشت و فضای اختلافات را به صحنه‏ی رسانه آورد؟ آیا در این‏ها غفلت است یا غرض‏ورزی؟

آن چه حقوق اساسی ملت است، ایجاد شرایط باثبات و امن برای پیشبرد نظام در عرصه‏های اقتصادی، علمی و فرهنگی است. آن چه مردم را بیش از همه می‏رنجاند، دعواهای نمایندگان آنان در حاکمیت است. حتما بسیاری مطالبات مسوولین قوا از یکدیگر به حق و صحیح است. اما این گونه نحوه‏ی تعامل با یکدیگر و نشان دادن نقاط ضعف هر قوه به یکدیگر، حقوق اساسی ملت را تامین می‏کند؟ نمایاندن نقاظ ضعف هر قوه بیش از همه به نفع کیست؟ به نفع مردم، رهبری، مسوول منتقد یا دشمن؟

به هر ترتیب بسیج دانشجویی هشت دانشگاه بزرگ کشور، ضمن هشدار جدی به خدمتگزاران و مسؤولین نظام به خصوص سران سه قوه، به آنان اعلام می داریم، هرگونه اصطکاک و اختلاف منجر به ضربه های بزرگ به انقلاب اسلامی و موج بیداری اسلامی در جهان امروز می باشد، و آنچه گناه نابخشودنی است کشانیدن این موارد به فضای عمومی رسانه هاست.

ما دانشجویان بسیجی مسوولین را به رعایت قانون در انجام وظیفه، رعایت اخلاق در مناسبات سیاسی کشور و پرداختن به امور اصلی و مهمی چون مسائل اقتصادی و فرهنگی دعوت می‏کند و قاطعانه اعلام می‏نماییم، هر مسوولی که بر خلاف بیانات مقام معظم رهبری، فضای اعتماد و امید را در دل مردم سست کند، نسبتی با ملت مقاوم و با بصیرت ایران اسلامی ندارد.

ارسال نظر

     


-->