انشاهای یک ذهن خردسال - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
30th، دسامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th دسامبر 2014 ساعت 2:57 ب.ظ | کد خبر: 24670  

موضوع انشا : شیب
شیب خیلی خوب است! پشت بام خانه ها در بعضی نقاط ایران شیب دارد. البته پدرم می گوید(من نمیدانم ها بابایم می گوید خوب!)شیب در چیزهای دیگر مانند اقتصاد ملی هم وجود دارد!
من که باور نمیکردم اوایلش ولی بعدا عمویی در ال ای دی (تلویزیون نه ها “ال ای دی”! آخر داداشم میگوید تلویزیون یه چیزی شده است که روی بعضی کاپشن ها و لباس ها است که بهه اش میگویند “خز”)آمد که لباس هایش شبیه عمو پیش نماز مهربان مسجد محلمان بود و گفت امسال یک چیزهایی با شیب ملایم بالا می روند!
بابای من یک خودروی ملی کم مصرف دارد که قیمت آن نسبت به بقیه ی خودروها کمتر است( مدیونید اگر فکر کنید پراید را میگویم! 😐 ) . از روزی که آن عمو گفت شیب ملایم نمیدانیم چه شد که بابام خیلی خوشحال شد و گفت ماشینم شده دویست و پنجاه میلیون ریال (اینجوری کلاسش بیشتر است به ریال!فقط نمیدانم اگر ریال هست پس تومان چه میکند این وسط و اگر تومان هست ریال چه میگوید عایا!؟)
من هر روز وقتی از مدرسه می آیم به جای ساندویچ ها (غذاهای پیچیدنی که در آن ها مواد نامرغوب که بعضی وقت ها از گوشت گربه در آن ها استفاده میشود .(ببخشید ها! یک سوال ذهنم را پیچ و واپیچ کرده و آن اینکه اگر مگر این گربه های بدبخت چه جرمی دارند که آن ها را به خورد مردم می دهید!؟)) و هله هوله هایی مثل پفک و غیره (و غیره ضررش از بقیه ی موارد فوق الذکر بیشتر است) از ساندویچ حاوی تخم مرغ و گوجه استفاده میکنم که هم سودش بیشتر است و هم ارزان تر است!
اما چند روزی است که دیگر توان خوردن مواد غذایی مفید را ندارم آخر پدرم میگوید شیب ملایم کار خود را کرده و یک ساندویچ تخم مرغ و گوجه ی ساده طرف های بیست هزار ریال آب می خورد!بابایمان میگوید الان اگر تخم مرغ بخوری زیادی سنگ کلیه میگیری و هزینه ی درمانت از عهده ی ما خارج می شود و آن وقت بی ماشین میشویم! بعد دیگر برادر بزرگتر تو نمیتواند همسرش را بیرون ببرد و ممکن است بر همین اساس رابطه ی او و همسرش بهم بخورد و کمتر به فکر زاد و ولد و افزایش جمعیت کشور بیافتند. آن وقت آینده ی کشور به خطر می افتد زیرا شیب پیری جمعیت از حالت ملایم به وحشتناک تغییر حالت می دهد!
پس نتیجه می گیریم شیب چیز خوبی است و باید ملایم باشد، گوشت گربه ضررش کمتر از تخم مرغ است زیرا حداقل کلیه را دچار سنگ نمیکند(!)، ماشین پدرم حتما بسیار کیفیتش بالاست و یورو ۴ میباشد که قیمتش اندازه ی کلیه ی من است و در آخر اینکه جمعیت و آینده ی کشور وابسته به تخم مرغ است پس بیائید دست در دست هم از این سرمایه ی ملی حراست و نگهبانی بنماییم باشد که مقبول افتد!
پایان
(ا ببخشید قبل از اینکه بروید این را هم بگویم بنزین هم مفید است و در حال حاضر ارزان ترین نوشیدنی است! آخ!!!!! بابایمان بودند فرمودند : چرا خضعبل (خزعبل، خظعبل یا شاید هم خذعبل!) میگویی بچه بنزین که آشامیدنی نیست! خدا نگهدار!)

63659-191384-1391358593 (1)

نظر بینندگان
 1. رها says:

  خعلی با حال و قلم جدیدی بود….
  راست می گین شیب خوب است. اما نه ملایمش! تندش! چون زودتر به آخرش می رسیم!!!!

 2. رضا می فروش says:

  طنز خوبی بودمحمدجان یعنی برای اولین بار عالی بود.
  طنزتومانو ریالم جالب بود، کاشکی شیبو بیشتر توضیح میدادیو درباره عموکلیدسازم حرف میزدی

  • محمد رصوزاده says:

   ممنون از نظرت رضا جان، اون مواردی هم که اشاره فرمودی ان شاءالله از گزند قلم در امان نخواهند بود به شرط امان زندگی و بقای عمر 😉

 3. محمد says:

  ثبت کرده ایم که این کلمه شیب در تاریخ لغات ایران معنای خود را از این دوره پیدا کرد. البته این کودک بالا از اول فکر می کرد در مورد سیب حرف می زنیم که گوش می داد.

 4. یاس says:

  نگاه طنز گونه به مسایل و رویدادهای سیاسی، همیشه شیرین تر ودل نشین تر و پذیرفتنی تر است….
  ممنون از قلم زیبایتان…

 5. مصطفی says:

  من که آخرش نفهمیدم منظورم شیخ حسن از شیب ملایم چیه
  کلا تو این دولت مفاهیم کلمات هم عوض شده
  در خصوص نوشته هم اینکه هرچی به آخرش نزدیک میشیم طنزش شیرین تر می شه و دلچسب تر

 6. رفیق سابق says:

  ۲۰

 7. نصیری پور says:

  خوب بود. ولی برای طنزهای بعدیتون بین متن زیاد پرانتز باز کردن، خیلی جالب نیست.بعضی جاها تا حدودی باعث میشه از متن اصلی دور بشه. امیدوارم طنزتون رو ادامه بدید چون به شدت در این حوزه نیاز به قلم زدن داریم.
  موفق باشید.

  • محمد رضوزاده says:

   سلام خدمت شما دوست عزیز و با سپاس از نظر سازندتون چشم حتما در طنز بعدی منظورشون میکنم.اما این پرانتزها رو به عمد باز کرده بودم

ارسال نظر

     


-->