اهدای یک میلیارد و 830میلیون ریال خیرین به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد ندامتگاه فجر دزفول+تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
23rd، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd ژوئن 2016 ساعت 2:32 ب.ظ | کد خبر: 44472  

به گزارش دزمهراب جشن گلریزان ستاد دیه ویژه آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد ندامتگاه فجر دزفول شب گذشته به همت این ندامتگاه و با حضور مسئولان و خیرین دزفول، اندیمشک و شوش در محل تالار پرن دزفول برگزارشد.

سخاوت

رئیس ندامتگاه فجر دزفول در این برنامه با بیان اینکه این ندامتگاه، دومین زندان پرجمعیت استان خوزستان و یازدهمین زندان پرجمعیت کشور است اظهار کرد: در حال حاضر دو هزار زندانی مشغول تحمل کیفر در این ندامتگاه هستند که از این تعداد، بیش از ۹۲ درصد مجرم و قانون شکن هستند که مجازات شده و باید کیفر را تحمل کنند اما درصد کمی از آنها که شامل ۶۶ نفر هستند مربوط به جرائم غیر عمد هستند که دچار سهل انگاری و حادثه شده اند.

محمدسعید سخاوت افزود: این ۶۶ نفر از شهرستان های دزفول، شوش و اندیمشک هستند که مجموع میزان بدهی آنها ۵ میلیارد و ۹۷۵ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۱۹۸ تومان و تعداد ۱۰۳ سکه تمام بهار آزادی است، ازاین میان کمترین میزان بدهی مجرمان غیرعمد زندان دزفول ۴۳۵ هزار تومان و بیشترین میزان بدهی بیش از یک میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه چهار نفر از این ۶۶ نفر زندانی جرائم غیرعمد جزو سادات هستند، تصریح کرد: طبق آمیزه های دینی باید توجه و احترام ویژه ایی نسبت به آزادسازی این سادات زندانی داشته باشیم و میزان بدهی این چهار زندانی سادات مجموعاً ۱۰۳ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۸۸۷ تومان است.

رئیس ندامتگاه فجر دزفول در حاشیه این برنامه نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با ۲۵ میلیون تومان کمک اهدایی سهم سادات توسط امام جمعه دزفول و آیت الله سبط شیخ انصاری رئیس حوزه علمیه چهار نفر زندانیان سادات جرائم غیر عمد ندامتگاه دزفول در چند روز آینده از زندان آزاد می شوند.

محمدسعید سخاوت با بیان اینکه ستاد دیه خوزستان متعهد شده که به ازای هر یک میلیون تومان کمک خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ۵ میلیون تومان کمک کند افزود: در جشن امشب خیرین یک میلیارد و ۸۳۰میلیون ریال کمک نقدی هدیه کردند که امکان آزادی ۲۲ تا ۲۳ نفر از زندانیان ندامتگاه فجر دزفول فراهم شد.

وی در پایان گفت: استان خوزستان با برگزاری ۲۶ جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان جزو استان های پیشتاز کشور در جمع آوری کمک های خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد است.

قهرمانی

همچنین دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول در این آیین طی سخنانی گفت: مطابق با شواهد و تجربیات باید گفت که ریشه بسیاری از مسائلی که به زندان ختم می شود ناشی از عدم گذشت طرفین است که اگر گذشت و بخشش در جامعه نهادینه شود ریشه بسیاری از جرائم منجر به زندان برطرف می شود.

احمد قهرمانی افزود: امیدوارم جامعه به سمتی برود که به جای جمع آوری پول برای آزاد سازی زندانیان، کمک های نقدی صرف ساخت مدرسه، بیمارستان، آزمایشگاه و امثال اینها شود.

وی با بیان اینکه شاهد عدم فعالیت چشمگیر نهادهای مدنی در کشور هستیم، تصریح کرد: بسیاری از افراد دلشان می خواهد همه مسائل را از کانال قضایی حل کنند درحالی که سیستم قضایی همواره تیز و برنده است که ذات سختی دارد و نتیجه آن برخورد با افراد و زندانی کردن آن ها است اما نهادهای مدنی مرحله قبل از برخورد هستند.

قهرمانی ادامه داد: نهادهای بیمه ای ما اگر فعالیت خوب و ۱۰۰درصدی داشته باشند بسیاری از زندانیان دچار محکومیت نمی شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول با بیان اینکه اگر اصناف به صورت واقعی بر بازار نظارت کنند شخص بازاری دچار بدهکاری و محکومیت و در نتیجه زندان نمی شوند بیان کرد: در دزفول بسیاری از کاسبان فاقد پروانه هستند در حالی که فعالیت در بازار و کاسبی اصول زیادی دارد و جای هر کسی نیست و این جدیت بیشتر اصناف در نظارت بر بازار را میطلبد.

قهرمانی افزود: اصناف نباید مسئولیت خود را فراموش کنند، چرا که نتیجه ورود و نظارت مستمر اصناف باعث کاهش جمعیت کیفری زندان میشود و باید به این مهم توجه کنند تا زندان را صرفا برای افرادی بگذاریم که مستحق حضور در زندان هستند چرا که جامعه شهرستان ما شایسته برخورداری از زندان چند هزار نفری نیست.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت نهادهای مدنی در جامعه ما به شدت ضعیف است در حالی که در کشورهای پیشرفته نهاد حاکمیت از سوی نهادهای مدنی مدیریت می شوند.

دادستان شهرستان دزفول خطاب به خیران نیز بیان کرد: در امر خیر و کمک کردن نباید تعارف و رودربایستی کنیم چرا که موضوع مهم مشارکت در امر خیر است و کمک حتی میزان کم آن نیز نزد خداوند اجر بسیار زیادی دارد و می تواند باعث رفع گره افراد بسیار زیادی شود

IMG_1138 IMG_1140 IMG_1142 IMG_1148

نظر بینندگان
  1. شک says:

    سلام
    متخلفین رابطه ای آزاد می شوند؟؟؟

ارسال نظر

     


-->