27th، می 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th می 2013 ساعت 1:10 ب.ظ | کد خبر: 3314  

مظهر اراده ملی و مردم سالاری اسلامی

انتخابات مظهر اراده‌ی ملی است، نماد مردم‌سالاری اسلامی است. ما که مسئله‌ی مردم‌سالاری اسلامی را در مقابل دموکراسیِ لیبرال غربی مطرح کردیم، مظهر مردم‌سالاری اسلامی همین حضور مردم در انتخابات است. لذا به خاطر اهمیتی که انتخابات دارد، دشمنان ملت ایران همیشه سعی کرده‌اند انتخابات را از شور و هیجان بیندازند؛ برنامه‌ریزی کردند که مردم را از حضور در پای صندوقهای رأی باز بدارند؛ مردم را دلسرد کنند، مردم را ناامید کنند. در طول سالهای مختلف که ما انتخابات داشتیم ــ چه انتخابات مجلس، و چه بخصوص انتخابات ریاست جمهوری ــ همیشه دشمنان ما سعی کردند این انتخابات را بی‌‌رونق کنند؛ این به خاطر اهمیت انتخابات در کار کشور است.

عرصه ظهور قدرت ملی

مسئله‏ ى انتخابات، مسئله‏ى مهمى است. عرصه‏ ى انتخابات، عرصه‏ى ظهور قدرت ملى در یک کشور است. ملتى که زنده است، بانشاط است، متکى به اراده‏ى الهى است، مطمئن به پشتیبانى الهى است، این ملت در همه‏ى عرصه‏ها پیروز خواهد شد؛ در این عرصه هم همین جور است.

آبروی ملی؛ عزت ملی؛ شاخص رشد ملی

انتخابات آبروى ملى ماست؛ انتخابات یکى از شاخصهاى رشد ملى ماست؛ انتخابات وسیله‏اى براى عزت ملى است. وقتى ببینند که ملت ایران با شور و باشعور و با درک کامل و آگاهى پاى صندوقهاى رأى مى‏روند، معنایش چیست؟ معنایش این است ملت براى خود حق و توان تصمیم‏گیرى قائل است؛ مى‏خواهد در آینده‏ى کشور اثر بگذارد و مسئولان کشور و مدیران اصلى کشور را انتخاب کند.
انتخاب رئیس‏جمهور یعنى انتخاب رئیس قوه‏ى مجریه و کسى که اغلب امکانات کشور در اختیار اوست. و مى‏بینید اگر چنانچه رئیس‏جمهورى شور و نشاط و شوق و اراده داشته باشد، چه خدمات بزرگى را براى این کشور انجام مى‏دهد؛ مى‏خواهند این نباشد.

هر انتخابات، بلاهایی را دفع کرده…

مسئله‏ى انتخابات در طول این سى و چهار سال براى کشور یک مسئله‏ى تعیین کننده و تجدید حیات دهنده براى مجموعه‏ى حرکت کشور ما بوده است. در طول این سالها، این سى و چند انتخاباتى که برگزار شده و مردم در پاى صندوقهاى رأى حاضر شده‏اند، هر بارى یک مجموعه‏ى بلائى را از کشور دفع کرده است و هر بارى توانسته است یک قوّت جدیدى، روح جدیدى، در کالبد کشور و ملت و انقلاب بدمد؛ این دفعه هم از جهاتى، از پاره‏اى از انتخابات گذشته مهمتر است؛ که حالا یک جهت – همان طور که اشاره کردند – این است که انتخابات ریاست جمهورى و انتخابات شوراها، و در بعضى جاها انتخابات میاندوره‏اىِ بعضى از انتخاباتهاى دیگر، با هم مجتمع شده است

ارسال نظر

     


-->