اورژانس وکتابخانه - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
8th، نوامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 8 th نوامبر 2013 ساعت 2:00 ب.ظ | کد خبر: 9268  

داشتم فکر میکردم که در شهری مثل دزفول با جمعیتی چند هزار نفری وجود چند کتابخانه وسالن مطالعه (که در شان دزفول بودن آنها نیز خود تاحد زیادی زیر سوال است) نعمتی بسیار مهم است.زندگی آپارتمانی ورشد آن در شهر، رشد روزافزون تعداد دانشجو وهمچنین بالا رفتن سطح فرهنگی شهر وبه انضمام آن رشد قشر تحصیل کرده نیاز روز افزون به این نهاد مقدس را اثبات ونمایان می سازد.هرچند مسئولان بزرگوار شهری وخصوص نهاد کتابخانه های عمومی شهر در این راستا تلاش های بسیاری را مبذول داشته اند، لیکن هنوز برای رسیدن به سر منزل مقصود وپاسخ گویی به عطش نسل جوان واین نیاز معنوی آن ها مسیرهای زیادی پیش رو دارند.
همه میدانیم که از نیازهای سلامت هر شهر وجود اورژانس شبانه روزی ودرمانگاه ها وداروخانه های شبانه روزی است،تا درمواقع نیاز و حساس برای درمان وزنده نگه داشتن جسم شهروندان اعمال لازم را انجام دهند.این مساله در شهر ما به حد زیادی پاسخ داده شده وبه صورت شبانه روزی بخش بهداشت ودرمان شهرمان پاسخ گوی نیازهاست.اما فضای سالن های مطالعه وکتابخانه ها که درمانگاه های سلامت روح و جهل انسانی اند،در شهر به حالت شبانه روزی نیست و پاسخ گوی جوانان و طالبان علم ومطالعه درشهرنمی باشد.
این مساله جای خود دارد که در سالن های مطالعه شهر مراسمات مختلف ادبی وفرهنگی برگزار می شود و مقداری از ساعت های سالن مطالعه نیز گرفته می شود.بماند که برخی از عزیزان ما در ساعات روز مشغول به کار هستند وشاید نیازمند لحظاتی آرام در فضای کتابخانه ها هرچند برای دقایقی در شب هستند.بماند که چه می شود اگر در کنار این همه گزارش خدمت رسانی در گوشه ی یکی از گزارشاتمان بنویسیم در شهر کتابخانه شبانه روزی برای پاسخ به نیاز مطالعه وکتابخوانی احداث گردید.
خواهشی که از مسئولین عزیز ودست اندر کار امر مطالعه وکتاب در شهر دارم این است که نسبت به شبانه روزی کردن حتی یک کتابخانه در شهر برای لحظاتی بیاندیشند وچنانچه این امر برای همتشان میسور وممکن بود به فریاد رسی، کمر همت بربندند و دیو جهل را به عزم راسخشان مهزوم نمایند.اگر شبانه روزی شدنش امکان نداشت لااقل ساعت مطالعه در شب را بیشتر نمایند تا عزیزان اهل دانش ومطالعه بتوانند ساعات بیشتری از فضای کتابخانه وسالن مطالعه استفاده نمایند.
یادمان باشد ایام،ایام درسی است وجوانان ما یک ماهی می شود که در سنگرهای علم ودانش مشغول مبارزه هستند وخود را برای کنکورهای پیش رو در مقاطع مختلف تحصیلی آماده می سازند.یادمان نرود کُلُّکُم راع و مسئولٌ عن رعیته

Picture_1

نظر بینندگان
 1. امینه says:

  با سلام و تشکر از نویسنده.
  بنظر حقیر اگه فکری هم به حال مساجد بشه خیلی خوبه ! یعنی مساجد شبانه روزی بشن تا اهل علم آزادانه در مساجد و حسینیه ها تردد داشته باشن و بتونن درس بخونن.
  مثلا حرم سبزقبا اکثر اوقات بازه و هرکسی با هر تیپی میاد اونجا آروم میگیره ، ایکاش مساجد و حسینیه ها هم به این نحوه پذیرای هر قشری باشه.
  مثلا یکی میخواد وسط روز نماز و دعایی در مکانی مقدس نزدیک خونشون بخونه.
  یا چند دوست(از نوع دختر) میخواین همدیگه رو ببینن در خارج از فضای خونه و در مکانی امن .
  یا کسانی میخوان با هم درس بخونن.
  یا کسی(باز هم از نوع خانم) میخواد بره بیرون از خونه یه جای امن و آروم بشینه برا اینکه حال و هوایی عوض کنه.
  یا کسی ( باز هم از نوع خانم) میخواد با دوستش قرار بذاره.
  و یا…
  چه جایی بهتر و امن تر و مقدس تر از مساجد و حسینیه های نزدیک منازل.

 2. تازه وارد says:

  سلام
  اگر کسی مکان های مناسب کتابخوانی و کتابخری در شهر سراغ دارد مخصوصا با مضامین متناسب با انقلاب اسلامی بفرماید

 3. مصطفی says:

  سلام بر شما ان الله آنچه گفتید مقبول افتد و خسته جانی برای درمان درد دل دردمند شما مساعدتی بنماید(مثل نویسنده نوشتم)
  البته در تکمیل نظر امینه هم چند دوست(از نوع پسر) هم میتوانند از مسجد برای تمامی کارهایی که برای دختران گفته شد استفاده کنند
  به امید روزی که مسجد های ما نه شبانه روزی که لااقل در مواقع نماز باز باشند مثلا حد فاصل بین نماز ظهر ومغرب…..

ارسال نظر

     


-->