پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

اولین یادواره شهدای عملیات بیت المقدس در دزفول برگزار گردید+تصاویر

اولین یادواره شهدای عملیات بیت المقدس با محوریت دسته شهید ناحی چهارشنبه شب در دزفول برگزار گردید

در این یادواره که در محل سالن شیخ انصاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار گردید خانواده معظم شهدا ، ایثارگران و نیز امام جمعه محترم شهرستان دزفول شرکت داشتند.

سرهنگ ˈعبدالامیر محتشمی رادˈ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول در این یادواره در سخنان کوتاهی به تشریح دوران دفاع مقدس و دستاوردهای آن دوران پرداخت و بر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد.

دبیر این یادواره نیز در سخنانی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای برگزاری این یادواره گفت: دسته شهدا به فرماندهی شهید عبدالکریم ناحی در مرحله نخست عملیات بیت المقدس با نبردی سهمگین و جانانه با دشمن جنگید و هجده نفر از این دسته با هم به شهادت رسیدند و بدن مطهر این شهیدان سه شب و دو روز در صحرای دارخوئین در زیر آفتاب سوزان ماند و در مرحله دوم عملیات این پیکرهای پاک به دست رزمندگان افتاد.

ˈسید عزیزالله پژوهیده ˈ  هم در این رابطه گفت:ماجرای این دسته که همگی در دهم اردیبهشت ماه سال 1361 در دارخوین به شهادت رسیدند یکی از صحنه های بی بدیل هشت سال دفاع مقدس است.

وی در این یادواره با بیان توطئه ها و ترفندهای دشمن علیه نظام اسلامی ، از جمع آوری تنها بنر این یادواره از سطح شهر دزفول انتقاد کرد.

خاطره گویی ، پخش کلیپ ، تشریح زندگی شهدا و وصیت نامه آنان از دیگر بخش های این یادواره بود که با استقبال پر شور خانواده معظم شهدا و ایثار گر روبرو شد.

عبدالکریم ناحی ، مختار رهگویی ، عبدالکریم طاهری سقا، محمدرضا سراج خرمی ، علی دیناروند ، مهدی کرملو ، خدایی خراط نژاد ، حمید مقامی ، سید محمدعلی گردویی ، عبدالامیر یوسفی ، مسعود عیدی عطار زاده ، محمدکاظم علم چی ، سید رحیم پژوهیده ، احمد عرب کمری ، محمود زادع ، سید حسین پژمان ، صفر خماسی زاده و عبدالرضا چناری هجده شهید دسته شهدای عملیات بیت المقدس می باشند.

مهراب 5 مهراب 6 مهراب 7 مهراب 8 مهراب4 مهراب9

ایرنا

اخبار مرتبط