1st، مارس 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st مارس 2014 ساعت 12:05 ق.ظ | کد خبر: 12111  

یادواره سرداران و 170 شهید مخابرات، پست و بیسیم چی شهرهای اندیمشک، شوش، شوشتر، گتوند، مسجد سلیمان و دزفول به میزبانی پایتخت مقاومت ایران اسلامی دزفول قهرمان در سالن شیخ مرتضی انصاری دانشگاه آزاد برگزار شد.

در این یادواره که با حضور گسترده خانواده ها ، همرزمان شهدا و مسئولین و فرماندهین شهرهای شمال استان خوزستان و برخی از مسئولین استان برگزار گردید. علاوه بر فضای معنوی این یادواره که با یاد شهدا در آن عطر افشان شده بود، این مراسم دارای حاشیه زیبایی هم بود، حضور عروس و دامادی که امشب شب عروسی آنهاست و به گفته خودشان برای تبرک زندگی شان با شهدا به این مراسم آمده بودند.

 دکتر محمدرضا سنگری به تبیین نقش برگزاری این یادواره ها پرداخته و افزود: برگزاری یادواره شهدا فرصت و موقعیتی برای غفلت زدایی در جامعه است. در مرور زندگی غبار غفلت بر روی دلها می نشیند و به گفته قرآن تلاش دشمن غفلت آفرینی و غافل شدن مسلمین از سلاح های خود است که این سلاح، سلاح سیاسی، نظامی و فرهنگی است.

اایشان، شهدا را نه مربوط به گذشته بلکه مربوط به آینده دانسته و افزود: شهدا را اسطوره معرفی نکنیم بلکه شهدا آسوه و الگو هستند. اسطوره با مقداری از افسانه آمیخته شده و دست نایافتنی است ولی شهدا اُسوه و قابل الگو برداری برای شهدا هستند.

دکتر سنگری، نسل جدید را نیازمند الگو دانسته و افزود: هر چند طبق گفته قرآن اُسوه بزرگ ما رسول خداست ولی همه پیوستگان به رسول خدا نیز الگوی و اسوه است. و شمع روشن شهید پیش روی نسل جدید است که بهترین الگو برای آنهاست.

وی، توکل بر خدا، توسل ، ارداه و اعتماد و همچنین گسستگی از دنیا را از ویژگی های بارز شهدا بویژه شهدای مخابرات و بیسیم چی دانسته و اذعان کرد: اولین خبرهای تلخ، به بیسیم چی ها می رسید و این اخبار آدم را متزلزل می کرد ولی بیسیم چی ها با اعتقاد و توکل بر خدا مصداق واقعی این روایت بودند که مؤمن مثل کوه استوار است و تندبادها او را تکان نخواهد داد. حقیقتا شهدای ما این چنین بودند.

این استاد دانشگاه، نسل کنونی را بسیار قوی تر از گذشتگان دانسته و خاطر نشان کرد: کسی تصور نکند که نسل امروز ضعیف تر از گذشته است. نه!… نسل جدید بسیار قوی تر از نسل گذشته است.

دکتر سنگری، افزود: این یادواره شهدا نیز از گزینه های روی میز ماست و دشمن در می یابد که ما در صحنه هستیم و مردم پای عقاید و ارزشهای خود ایستاده اند.

همچنین در این مراسم، پخش کلیپ و نماهنگ، مداحی و اجرای نمایشنامه تلفیقی از 8 سال دفاع مقدس و کربلا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در حاشیه این مراسم از تمبر شهدای بیسیم چی رونمایی شد.

11122345567789

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->