ایام عزاداری اهل بیت بجای اینکه فاتحه ای بخوانند ترانه های پاشائی را از بلندگوها پخش کردند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
25th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th نوامبر 2014 ساعت 7:36 ب.ظ | کد خبر: 23283  

نشست فرماندهان دفاع مقدس با فرماندهان حوزه ها و گردانها و پایگاههای ناحیه مقاومت بسیج دزفول

 ایام عزاداری اهل بیت بجای اینکه فاتحه ای بخوانند ترانه های پاشائی را از بلندگوها پخش کردند

به گزارش دزمهراب عصر روز گذشته، نشست صمیمی فرماندهان گردان ها و گروهانهای دفاع مقدس، با فرماندهان حوزه ها و گردانها و پایگاههای ناحیه مقاومت بسیج دزفول، در تالار سینمائی مهتاب این شهرستان برگزار شد .

نشست صمیمی فرماندهان دزفول در دفاع مقدس با فرماندهان حوزه ها ، گردانها و پایگاههای ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول (43)

در این مراسم آقایان سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول ، حجت الاسلام فیض الاسلام ، ناصر آیرمی رزمنده و پیشکسوت بسیج ، ابوذر بیدلی جانشین پایگاه بسیج خدام المهدی (عج) به ایراد سخنرانی پرداختند .

نشست صمیمی فرماندهان دزفول در دفاع مقدس با فرماندهان حوزه ها ، گردانها و پایگاههای ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول (7)

سرهنگ پاسدار محتشمی راد ضمن عرض خوش آمد گویی  به فرماندهان حاضر در این نشست  گفت پس از چندین سال  ،  این نشست بهانه ای شد به مناسبت هفته بسیج  ،  تا تجدید دیدار و تجدید میثاقی  در کنار همدیگر داشته باشیم  . 

وی  خطاب به پیشکسوتان جنگ و فرماندهان دفاع مقدس اظهار داشت  :  از همه عزیزان پیشکسوت در دفاع مقدس استدعا داریم که به یاری بسیج بشتابند و در پایگاههای بسیج حضور فعال داشته باشند انشااله بتوانیم با استفاده از تجارب و همفکری که صورت می گیرد حرکت رو به جلوئی را شاهد باشیم  .

نشست صمیمی فرماندهان دزفول در دفاع مقدس با فرماندهان حوزه ها ، گردانها و پایگاههای ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول (49)

حجت الاسلام حاج احمد فیض الاسلام در نشست فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس و فرماندهان حوزه ها و پایگاههای مقاومت بسیج دزفول که در تالار مهتاب دزفول برگزار شد گقت: گاهی اوقات مسئولینی که در این شهرند انتقاداتی متوجه آنهاست، چه بخواهند و چه نخواهند، چون مسئول هستند، ولی بعضی اوقات با بعضی از کارها دل بسیجیان را می شکنند و خون به دل آنها  می کنند و در روز قیامت مسئولند و باید جوابگوی رنج و محنتی که بسیجیان کشیده اند و خانواده شهدا دارند باشند

وی اظهار داشت : گاهی اوقات برخی مسئولین  در برنامه ها و جلسات مهم شهر دزفول شرکت نمی کنند. حتی  مسئولین درجه یک شهرستان  در جلسات امر به معروف و نهی از منکر حضور ندارند.

فیض الاسلام به  حواشی فوت  مرحوم پاشائی  اشاره کرد  و گفت: نه اینکه ما این خواننده را دوست نداریم ولی  باید هرکس در خور مقام و منزلتش احترام شود  که در این رابطه پیغمبر فرمود: اگر بعضی ها را بیش از مقامشان مدح کردیم گناه و معصیت کردیم.

این روحانی معظم افزود : یک  مادر شهید  گریه می کرد که آیا این موضوع اینقدر مهم بود که در ایام  عزای سید الشهدا (ع) بایستی در حرم امامزاده رودبند چند صد نقر با هزاران عقیده  جمع بشوند  ؟

وی با بیان اینکه حضور برخی مسئولین شهر دزفول در تجمع رودبند برای پاشایی کار بدی بود ادامه داد : در ایام ماتم اهل بیت و در ایام عزاداری اهل بیت بجای اینکه فاتحه ای بخوانند ترانه های پاشائی را از بلندگوها پخش کردند و این ننگ است برای  شهر دارالمومنین.

فیض الاسلام گفت : اگر در شهرهای دیگر این تجمع  بود شاید کسی خورده نمی گرفت ،‌اما اینجا شهر دارالمومنین است ، بعضی  کارها را عرف شهر و جامعه ما نمی پذیرد و به عنوان یک مسئول بعضی ها نمی بایست بروند.

وی تصریح کرد : گاهی اوقات مجلسی گناه نیست ولی سزاوار هم نیست و برای بعضی ها اشکال دارد. چون بسیج نمی طلبد چون فرهنگ ایثار و شهادت نمی طلبد و این را بایستی توجه کنیم.

حجت الاسلام فیض الاسلام  در پایان با اشاره به فرموده رهبری مبنی بر اینکه فرهنگ بسیجی فرهنگ غیرت است  گفت، یک انسان بایستی غیرت دینی و همیت دینی خود را  در جامعه نشان دهد .

این روحانی بسیجی با ذکر این حدیث از امام حسین (ع)  اشاره کرد که می فرمایند: اگر کسی دین را نمی پذیرد لااقل غیرت داشته باشد سخنان خود را پایان داد .

نشست صمیمی فرماندهان دزفول در دفاع مقدس با فرماندهان حوزه ها ، گردانها و پایگاههای ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول (78)

آقای ناصر آیرمی رزمنده و پیشکسوت دفاع مقدس گفت : ما در دزفول ۱۳ شهید نوجوان مسجد نجفیه و شهدای مسجد پاسداران را داریم   ولی کمتر می بینیم کسی در این شهر  از آنها یادی کند  این در حالی است که امام راحلمان  در ان زمان  از شهدای مسجد نجفیه یاد کردند .

این رزمنده بسیجی  اظهار داشت : ما شهدای  والامقامی  در این شهر داریم ولی کمتر به سراغشان می رویم و کمتر از انها یادی می کنیم ، آیا وصیت نامه شهدایمان را خوانده ایم ؟

وی افزود : شهدای دزفول به کجا رفتند ، کجا رسیدند و چطور به این مقامها رسیدند بیایید اینها را مطا لعه کنید وصیت نامه شهدایمان را مطالعه کنید و بیایید نزدیک شویم به شهدایمان .

آیرمی ادامه داد: ما پیشکسوتان کم کاری کردیم ، شهدا را به نسل جدید و جوانان  وصل نکردیم بیایید از شهدا برای جوانانمان بگوییم ، راه شهدا را ادامه دهیم  چون این جوانان نسل امروز ،  نه انقلاب اسلامی را دیده اند و نه جنگ تحمیلی را .

نشست صمیمی فرماندهان دزفول در دفاع مقدس با فرماندهان حوزه ها ، گردانها و پایگاههای ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول (80)

در ادامه برنامه آقای ابوذر بیدلی جانشین پایگاه مقاومت بسیج  خدام المهدی (عج) در سخنانی با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا یک جوان بسیجی تربیت کنیم  گفت : مسجد و پایگاه بسیج به تنهایی نمی توانند جوان متعهد تربیت کنند و بایستی خانواده ، مدرسه ، و دانشگاه نیز در این امر وارد شوند .

وی ادامه داد:  متاسفانه بعضی معلمان مدارس ، اساتید دانشگاهها و روحانیون مساجد  وارد مسائل تربیتی نمی شوند .

 

این بسیجی افزود : ما بسیجیها همیشه در خدمت انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای  خواهیم بود تا انشااله  این پرچم  را  تقدیم  حضرت بقیه الله العظم ( عج ) نمائیم .

نشست صمیمی فرماندهان دزفول در دفاع مقدس با فرماندهان حوزه ها ، گردانها و پایگاههای ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول (69)

در این مراسم  آقای سلیمانی نیز به سرودن اشعاری در مورد بسیج و دفاع مقدس پرداخت و همچنین فیلم کوتاهی درباره وصیت یک شهید دزفولی پخش گردید .

منبع :سیاسیون

نظر بینندگان
  1. یاسین محمودی says:

    سلام ….عالی بود سردار محتشمی و عالی تر سخنان اقایان آیرمی و بیدلی خیلی عالی بود احسنت به قول خودمونیا دمتون جیز

ارسال نظر

     


-->