ایران همین الان هم بمب اتم دارد! - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
27th، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th سپتامبر 2013 ساعت 10:10 ب.ظ | کد خبر: 7147  
روزنامه صهیونیستی «معاریو» به نقل از منابع بی‌نام مدعی شده است که ایران ممکن است یک یا چند بمب هسته‌ای داشته باشد.th
فارس به نقل از پایگاه تایمز اسرائیل نوشت، روزنامه اسرائیلی «معاریو» روز جمعه با انتشار گزارشی مدعی شد برخی تحلیلگران اسرائیلی معتقدند که ایران پیش از این به بمب هسته‌ای دست یافته و در حال حاضر حداقل یک بمب اتم دارد.

«شلوم یروشالمی» نویسنده این مطلب مدعی شده است که «منابع امنیتی مطلع از تحولات ایران» به وی گفته‌اند که تهران همه خطوط قرمز را رد کرده و پیش از این به اولین سلاح هسته‌ای خود دست یافته است.

این گزارش که در آن اشاره‌ای به نام هیچ‌یک از منابع نشده، اولین گزارشی است که اسرائیلی‌ها در آن مدعی دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای می‌شود.

گزارش معاریو در حالی منتشر شده که اولین دور از مذاکرات ایران و ۱+۵ بعد از روی کار آمدن رئیس‌جمهور جدید ایران، در فضایی مثبت برگزار شد و دو طرف نسبت به دستیابی به توافق هسته‌ای ابراز امیدواری کردند.

شب گذشته «جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز بعد از دیدار با «محمدجواد ظریف» همتای ایرانی‌اش، گفت جو مذاکرات و رویکرد ایران بسیار مثبت و متفاوت از گذشته بوده است.

مقامات اسرائیلی پیشتر هم در مورد بهبود فضای مذاکرات و مواضع بین‌المللی در مورد برنامه هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرده و گفته بودند قصد دارند بار دیگر توجهات را به سوی برنامه هسته‌ای ایران جلب کنند. «گلعاد اردان» وزیر امور داخلی اسرائیل هم امروز در مصاحبه با رادیو ارتش اسرائیل گفت از اینکه «گردش سانتریفیوژها پشت چهره متعادل و اظهارات دلنشین روحانی» مخفی شود، نگران است.

معاریو به نقل از یک منبع اطلاعاتی اسرائیلی نوشته است: دیگر برای اسرائیل دیر شده است. ایران همه مرز و محدودیت‌ها را رد کرده و اولین بمب هسته‌ای یا حتی بیشتر از آن را به دست آورده است. ما با تغییری تاریخی در موازنه راهبردی قوا در منطقه روبرو هستیم.

یک مقام اسرائیلی دیگر نیز مدعی شده است که اکنون دیگر بحث بر سر نحوه جلوگیری از ساخت یک بمب نیست، بلکه بحث بر سر این است که چطور از شلیک این موشک جلوگیری کنیم و اگر شلیک شد چه باید کرد.

روز جمعه نمایندگان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین دیدار داشتند. «هرمان ناکارتس» معاون مدیر کل آژانس این دیدار را «بسیار سازنده» ارزیابی کرده است. به گفته وی دور بعدی مذاکرات روز ۶ آبان برگزار می‌شود.

جهان
ارسال نظر

     


-->