برخی علل بروز پدیده ریزگردها منشا داخلی داشته و نشانه سوء تدبیر برخی مسوولان است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th فوریه 2015 ساعت 1:15 ق.ظ | کد خبر: 27040  

به گزارش دزمهراب به نقل از مجد دز در نماز عبادی سیاسی جمعه که با حضور اقشار مختلف مردم ولایت مدار دزفول و در مصلای امام علی (ع) این شهرستان برگزارشد  حجت الاسلام والمسلمین  ‘مرتضی بیگدلی’ درخطبه های  نماز  مردم را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد .

خطیب نماز جمعه دزفول  به مشکل ریزگردها و آلودگی هوای استان خوزستان اشاره کرد و گفت:برخی علل بروز پدیده ریزگردها منشا داخلی داشته و نشانه سوء تدبیر برخی مسوولان است که باید بررسی شود.

 امام جمعه موقت دزفول  اظهار کرد:عاملان و افرادی که در این زمینه کوتاهی کرده اند باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند ضمن اینکه در خصوص پیشگیری و درمان این معضل باید جدی تر وارد عمل شد تا عدالت الهی در خوزستان اجرا شود.

خطیب جمعه دزفول همچنین افزود:از دولت انتظار می رفت برای تسکین مردم خوزستان ، جلسه هیات دولت ، به ریاست معاون اول رییس جمهوری با موضوع ریز گردها را در استان خوزستان تشکیل می داد ، تا اختیار تصمیم گیری داشته باشند.

 امام جمعه موقت دزفول  همچنین در خصوص مذاکرات هسته ای با بیان اینکه ، توافقی که در مذاکرات هسته ای به عزت ملت ایران خدشه وارد کند را نخواهیم پذیرفت ، گفت:موج رسانه ای در خصوص توقف و عدم توافق هسته ای ، علیه ایران به راه افتاده و برخی افراد کوته اندیش سیاسی نیز به آن دامن زده و آنها را همراه می کنند اما حقیقت به گونه ای دیگر است.

حجت الاسلام بیگدلی افزود: ایران در مذاکرات هسته ای ۱۸ مورد فراتر از عهدنامه عمل کرده اما طرف مقابل به بهانه های واهی تاکنون به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرده است.

 امام جمعه موقت دزفول  با تاکید بر یکپارچه بودن تصمیم ها در توافق هسته ای افزود:توافق باید دریک مرحله حاصل  و کلیات و جزییات آن  هم بطور دقیق روشن باشد ضمن اینکه توافق باید همراه با حفظ حرمت و عزت ایران اسلامی باشد.

خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های نماز جمعه دزفول ، به ۲۵ بهمن ماه سالروز صدور حکم تاریخی امام خمینی (ره) ، علیه سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی در سال ۶۷ اشاره کرد و گفت:حلقه های به هم پیوسته ای از توطئه های  دشمن و موج جدید اسلام هراسی با تولید فیلم ، کاریکاتور ، نوشتن کتاب به راه افتاده و قصد ایجاد جنگ مذهبی،تحریک احساسات،برافروختن خشم مسلمانان ،ایجاد جنگ و تضعیف روحیه و جریحه دار کردن قلب مسلمانان دارند لذا مسلمانان باید هوشیار باشند.

حجت الاسلام بیگدلی ، همچنین از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در شرایط غبارآلود و گرد و غبار تقدیر کرد و گفت:حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن غرور آفرین و مسرت بخش بود و تا زمانی که مردم در صحنه حضور دارند آسیبی به مملکت وارد نمی شود.

مردم  مسلمان ومتدین دزفول درمراسم  نماز جمعه این هفته برای حل معضل ریزگردها و بارش باران دست به دعا برداشتند.

ارسال نظر

     


-->