۱۸ام، اردیبهشت ۱۳۹۸
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۸ ام اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲:۵۴ ب.ظ | کد خبر: 55713  

معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: برداشت گندم از ۳۷ هزار هکتار از مزارع آبی و دیم شهرستان دزفول آغاز شده و تا نیمه خردادماه ادامه دارد.

به گزارش دزمهراب از ایرنا علی کرمی با بیان اینکه ۲۴ هزار هکتار از این اراضی آبی و ۱۳ هزار هکتار دیم هستند، افزود: پیش بینی می شود ۱۲۰ هزار تن محصول گندم از این زمین های کشاورزی برداشت شود که ۹۰ هزار تن آن تحویل مراکز خرید دولتی و مابقی تحویل پیمانکاران بذری و خود مصرفی می شود.
وی اظهار داشت: حدود ۶ هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم دزفول بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه دز دچار آسیب و خسارت شده است که با وجود این آسیب ها پیش بینی می شود به دلیل شرایط آب و هوایی خوب از جمله دما و نزولات آسمانی، تولید نهایی نسبت به سال های گذشته تغییر زیادی نداشته باشد.
کرمی به کشاورزان توصیه کرد محصول گندم تولیدی را به مراکز خرید دولتی تحویل دهند و از فروش محصول به دلالان، واسطه گران و افراد سودجو خودداری کنند تا به امنیت غذایی کشور لطمه ای وارد نشود.
معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان دزفول افزود: مراکز خرید دولتی به صورت تمام وقت آماده تحویل محصول گندم کشاورزان هستند.
سالانه افزون بر ۲ میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی از سطح حدود ۹۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی دزفول تولید و برداشت می شود.

ارسال نظر

     


-->