۱۱ام، تیر ۱۳۹۶
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۱۱ ام تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸ ب.ظ | کد خبر: 53036  

 برداشت ۲۸۰ هزار تن چغندرقند در دزفول

مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت:با پایان عملیات برداشت،280 هزار تن محصول چغندرقند از مزارع کشاورزی این شهرستان برداشت شد.

حمد زارعی روز یکشنبه افزود:حدود چهارهزار هکتار از زمین های کشاورزی دزفول ر سال زراعی جاری به کشت چغندرقند اختصاص یافت که از این سطح ۲۸۰ هزار تن محصول چغندرقند برداشت شد.
وی با بیان اینکه محصول چغندرقند تولید دزفول به کارخانه های قند اصفهان،همدان،اسلام آباد وشهرکرد حمل و به فروش رسید گفت:کشت این محصول تاثیر خوبی در تناوب محصولات زراعی و تنظیم بازار سایر محصولات کشاورزی دزفول داشت که در سطح قابل ملاحظه ای کشت شد.
مدیر جهاد کشاورزی دزفول اشتغالزایی ایجاد شده از طریق کشت محصول چغندرقند را پراهمیت دانست و گفت:با توجه به طولانی بودن مسیر کارخانه های قند و سطح بالای کشت چغندرقند کشاورزان با مشکلاتی در هنگام حمل محصول مواجه بودند که احتمال می رفت بخشی از محصول در مزرعه برداشت نشود اما با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان و شهرستان دزفول و همکاری کارخانه ها و نمایندگان کشاورزان در نظام های صنفی و انجمن های صنفی شمال خوزستان ضرر و زیان کشاورزان به حداقل رسید.
زارعی با تاکید بر اینکه تمام چغندرهای کشت شده برداشت شده و تنها سطح ناچیزی از محصول از بین رفته است گفت:سطح محصولی که از بین رفته بسیار ناچیز بوده و با توجه به گرمای شدید هوا طبیعی است .
وی ادامه داد:در حال حاضر کشاورزان دزفول با مشکل تسویه حساب کارخانه های قند مواجه هستند که امیدواریم کارخانه های طرف قرارداد هرچه سریعتر نسبت به پرداخت مطالبات کشاورزان دزفولی اقدام کنند.
وی افزود:چون کشت چغندرقند یم موضوع بسیار مهم و حیاتی برای کشاورزان شمال خوزستان محسوب می شود امیدواریم هرچه سریعتر نسبت به راه اندازی کارخانه قند شوش و احداث و راه اندازی کارخانه قند دزفول از طریق مسئولان اقدام شود تا در سالهای آینده کشاورزان با چنین مشکلاتی روبرو نشوند.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->