برو و بیای فرمانداران در جاده بی تدبیری! - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
17th، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th می 2016 ساعت 9:31 ب.ظ | کد خبر: 43206  

به گزارش دزمهراب قریب به ۱۰ روز پیش بود که استاندار خوزستان در تصمیمی ناگهانی حکم به تعویض ۶ فرماندار از جمله دزفول را صادر کرد و بلافاصله در صبح ۱۹ اردیبهشت از سوی روابط عمومی فرمانداری دزفول اعلام شد که مراسم تودیع و معارفه فرماندار قدیم و جدید،ظهر برگزار می شود.

آصفی رفت و نجاتی از شوش جایگزین ایشان شد و بنرهایی مبنی بر خوشامدگویی به ایشان تا صبح امروز در خیابانهای شهر نصب گردید و اینگونه کار آغاز شد.

دولت نیز بلافاصله در دستوری ناگهانی‌تر به شیوه خود استاندار خوزستان،مقتدایی را برکنار نمود؛البته مسئولان وزارت کشور اعلام کردند که برکناری در کار نیست و مقتدایی استعفا داده و وزیر نیز پذیرفته است!اما آگاهان سیاسی معتقد بودند که ایشان مورد خشم وزیر قرار گرفته است و بدین دلیل برکنار شد. اما مسئولان وزارت کشور از معاون سیاسی گرفته تا سخنگو گفتند که عملکرد استاندار مورد رضایت و خیلی خوب بوده است و ایشان فقط و فقط استعفا داده است و برای اینکه لو ندهند که اختلافی وجود داشته است وزیر دست به کار شد و بلافاصله در حکمی مقتدایی را مشاور خودش اعلام نمود!!

این ماجرا اینجا جالب شد که حکم تغییر فرمانداران ۹ روز بیشتر اعتبار نداشت و خیلی زود تاریخ حکمشان به انقضاء رسید و در خبری اعلام شد که وزارت کشور تمام احکام صادر شده از سوی مقتدایی را در خصوص تعویض فرمانداران را لغو کرد و از صبح امروز – دوشنبه- فرمانداران سابق به محل مسئولیتی سابق خود برگشتند! و انگار هیچ اتفاقی نیافتاده است؛ آقای آصفی نیز مجدداً بر کرسی مدیریت فرمانداری دزفول تکیه زد و احتمالاً نجاتی نیز به شوش و فرمانداری آن شهر بازگشت!بنرهای تبریک آقای نجاتی نیز پیش از ظهر امروز از سطح خیابانها جمع آوری شد!

و این داستان برای مردم خوزستان جز زیر سئوال رفتن عملکرد دولت یازدهم چیزی به همراه نداشت؛دولتی که قرار بود با تدبیر کارها را پیش ببرد اما این تغییرات و این برو بیاها نشان داد که تدبیر شعار است.

چند نکته مهم در این برو بیاهای فرمانداران و چند سئوال بی پاسخ:

با این وضعیت و چنانچه استاندار جدید خوزستان مشخص گردید بازهم باید شاهد تغییرات در فرمانداران باشیم؟ آیا در این حالت فرمانداران فعلی تا زمان آمدن استاندار و تثبیت وضعیت ماندن یا رفتنشان می توانند مدیریتی موفق در سطح دیگر مسئولان شهرستان داشته باشند؟! آیا این دلزدگی در مدیران نیست؟!

و سئوال پایانی اینکه آیا شخصی که دستوراتش برای وزارت کشور بی اعتبار است و آنها را لغو نمود می‌تواند مشاوره به وزیر بدهد؟ آیا بهتر نیست قدری شفاف‌تر با مردم و اذهان عمومی برخورد کنید؟ این دولت که مدعی است که دانستن حق مردم است!

پلاک

 

ارسال نظر

     


-->