برگزاری جشنواره اسب عرب خوزستان در دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
13th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th فوریه 2015 ساعت 11:44 ب.ظ | کد خبر: 27031  

بیست و یکمین جشنواره، مسابقات اسب دوانی کشوری تحت عنوان ‘اسب عرب خوزستان’ عصر جمعه در پیست سوارکاری شهرستان دزفول برگزار شد.

به گزارش دز مهراب به نقل از ایرنا،در این جشنواره اسب دوانی که با شرکت سوارکارانی از استان های لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و خوزستان برگزار شد، اسب های صفر امتیاز، چهار تا شش امتیازی و هشت تا ۱۸ امتیازی همچنین اسب های بالای ۴۰ امتیاز با هم رقابت کردند.

‘علی صاحب’ عضو کمیته کورس اسب دوانی استان خوزستان به خبرنگار ایرنا گفت: در کورس اسب های صفر امتیاز مقام اول به اسب لرد به مالکیت مصدق اردکانی از شادگان رسید و اسب کدخدا به مالکیت نصرالله بندری از دزفول به مقام دوم دست یافت، همچنین مقام سوم به اسب لامیان به مالکیت محمود یافته و غلام حسین بامیان از دزفول تعلق گرفت.

وی افزود: در کورس اسب های چهار تا شش امتیازی نیز مقام اول به اسب لهراسب به مالکیت محسن شاکری از کرمانشاه تعلق گرفت و مقام دوم نیز مشترکا به اسب گام زن به مالکیت شیرین مالزیری از لرستان و اسب کولاک به مالکیت احسان صالحه از شوشتر تعلق گرفت.

همچنین در کورس اسب های ۸ تا ۱۸ امتیاز نیز اسب کیومات به مالکیت خادم علی از دزفول اول شد ، اسب غدیر خان به مالکیت محمد خان کیانی از باغملک دوم شد و مقام سوم به اسب کیکاووس به مالکیت مجتبی محمد باقری از اندیمشک تعلق گرفت.

در کورس اسب های بالای ۴۰ امتیاز نیز مقام نخست را اسب گیو به مالکیت ملا عزیز هلاکوپور از شوش کسب کرد.

000

هفته سوم مسابقات اسب دوانی اسب عرب خوزستان که قرار بود روز جمعه یکم اسفند ماه در پیست سوارکاری دزفول برگزار شود ، به علت همزمانی با برگزاری مسابقات زیبایی اسب در آبادان، به زمان بعد موکول شد.

ارسال نظر

     


-->