پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

برگزاری نخستین جلسه ستاد هماهنگی طرح تربیت مربیان و سفیران فرهنگ و هنر در مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در شهرستان دزفول

 

با حضور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول، نخستین جلسه ستاد هماهنگی طرح تربیت مربیان و سفیران فرهنگ و هنر در مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش دزمهراب از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اولین جلسه ستاد هماهنگی به منظور تربیت مربی جهت مبارزه با اعتیاد با حضور نادر سعادتی‌فرد رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول به عنوان  رییس ستاد و نمایندگانی از اداره آموزش و پرورش، فرمانداری، شهرداری، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، دانشگاه علوم پزشکی، مسئول واحد مبارزه با اعتیاد و مسئول واحد مطبوعات این اداره در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه نادر سعادتی فرد رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از تاکید بر ضرورت کار فرهنگی در جهت پیشگیری از بلای خانماسوز  اعتیاد به  تشریح  این طرح و وظایف هرکدام از سازمان‌ها به منظور پیشبرد هرچه بهتر این برنامه پرداختند.

وی همچنین تاکید کرد که تداوم  چنین برنامه‌هایی عزم و اراده‌ای دلسوزانه از طرف همه دستگاه‌های ذی ربط را می طلبد سپس در ادامه مسئول واحد مبارزه با اعتیاد اداره به ارایه جزییات اجرای طرح پرداخته و نحوه برگزاری کارگاه آموزشی و زمانبندی آن را برای حاضرین تشریح کرد.

همچنین در ادامه سایر نمایندگان دستگاه‌ها به ارایه نظرات و  پیشنهادات خود برای کارایی و تدوام هرچه بیشتر این برنامه پرداختند .

شایان ذکر است، این طرح قرار است با آموزش ۴٠٠ نفر به عنوان مربی در جهت مبارزه و پیشگیری از اعتیاد در شهرستان دزفول صورت پذیرد که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول به عنوان مجری و دستگاه‌های آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی نیز به عنوان  همکار با این اداره همکاری خواهند کرد.

اخبار مرتبط