پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

برگزاری‌گردهمایی عاشورایی فعالین‌فرهنگی دانشجویی‌دانشگاه‌‌های‌دزفول‌واهواز+تصاویر

به گزارش دز مهراب : کارگاه اموزشی فعالین فرهنگی دانشجویی دانشگاه های دزفول و اهواز در دانشگاه آزاد دزفول برگزار گردید.این مراسم با اقامه ی نماز به امامت حجت الاسلام و المسلمین ابولقاسمی رئیس دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول اغاز گردید به گفته ی حجت الاسلام والمسلمین نیایش، معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهید چمران، در حاشیه همایش و در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار دزمهراب هدف از برگزاری این کارگاه را وفاق، همبستگی و همدلی فعالان فرهنگی دانشگاههای استان دانستند و افزودند: برگزاری این دوره در شهرستان صرفا بابت اردو نبوده بلکه با رویکردی اموزشی و با حضور فعالان فرهنگی از تمامی تشکل های دانشجویی از جمله انجمن اسلامی، هیئت های دانشجویی، بسیج دانشجویی و همچنین تیم رسانه مجازی دانشگاه های شهید چمران اهواز و جندی شاپور دزفول برگزار گردیده است. وی در ادامه افزود: همراهان این گروه آقایان حجت الاسلام والمسلمین طاهری مسئول تشکلهای دانشجویی کل کشور، سید مهدی مبینی مسئول هیئت دانشجویی و جناب مهندس علیزاده مسئول بسیج دانشجویی استان هستند.

سخنران برنامه حجت الاسلام والمسلمین طاهری به فعالیت های تاریخی انسان های منحرف و طغیانگر در جهت حذف نام و مسیر حق جویان اشاره کردند بطوریکه علاوه بر تمامی این فعالیت ها آنها به هیچ وجه  در این هدف شوم موفق نبوده و  نخواهند شد زیرا که از سه موضوع اساسی و اصلی غافل هستند . ایشان در ادامه این موضوع ها را تبیین کردند:

1-      دشمنان غافلند که تمام عزت و شرف متعلق به خداوند متعال است و خدا هرکس را که خود صلاح بداند عزیز می گرداند و هرکس را که صلاح بداند خار و حقیر می دارد.

2-       اشقیا از این غافلند که ائمه اطهار و انسان های وارسته از نور خاصه ی خداوند هستند که خداوند آنها را برای روشنگری و هدایت بشر قرار داده است.

3-      ظالمان درپی دستیابی به حکومت و قدرت مادی و دنیایی و فشار آوردن به مردم بوده اند اما غافل از اینکه هدف ائمه (علیهم السلام) برپایی حکومت الهی و احقاق حق مظلومان و تسلط بر قلوب مومنان بوده است

بطوریکه همین امر باعث شده است که امامان معصوم در طول تاریخ در یاد انسان ها باقی بمانند و هر روز بر خیل عاشقان ایشان افزوده گردد.

این کارگاه از امروز پنجشنبه با افتتاحیه در دانشگاه آزاد دزفول آغاز شد و تا روز جمعه با کارگاه حکومت ولایت فقیه به پایان خواهد رسید.

کد خبر20

1 2 3 4 5 6

اخبار مرتبط