بساط همایش ضد صهیونیستی برچیده شد! - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
11th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 11 th اکتبر 2013 ساعت 1:26 ب.ظ | کد خبر: 7710  
همایش بین المللی افق نو که به دبیری نادر طالب زاده برای شهریور و مهر سال جاری برنامه ریزی شده بود به علت مخالفت دستگاه سیاست خارجی برگزار نشد.n00318449-b

به گزارش جهان به نقل از دیدبان، در این همایش برای اولین بار ۶۳ اندیشمند ضد صهیونیست در کنار ۵۰ کارشناس داخلی حضور می یافتند که به نظر می رسد به علل مختلف از جمله لطمه به استراتژی تعامل و مذاکره از برگزاری آن ممانعت به عمل آمد.

نادر طالب زاده در این باره گفت: واقعیت این است که من هیچ علتی در ورای این تعطیلی ندیدم و متاسفانه توضیحی به ما داده نشده که چرا جلوی این امر گرفته شده است؛ اینکه فعالان سیاسی ضدصهیونیست و نخبگان می‌آیند تهران اشکالش چیست؛ ما نفهمیدیم.

وی افزود: این درست نیست وقتی می‌توانید چهره‌هایی چون فیلیپ جراردی، مایکل جونز و سناتور گراول را بیاورید، آنها را نیاورید و اینها کسانی بودند که هنگامی که برگشتند در رسانه‌ها تاثیر گذار بودند و مثلاً سناتور گراول در مجله فارین پالیسی مطلبی منتشر کرد و متاسفانه دوستان اولین کاری که کردند تعطیل کردن این جشنواره بود.

طالب زاده تاکید کرد: آنچه که مسلم است این است که توقف جشنواره افق نو حرکت بسیار اشتباهی است و حقی است که به گردن جمهوری اسلامی می‌ماند که شما نخبگانی ضدصهیونیستی و ضدسیاست‌های خارجی آمریکا را می‌توانستید دعوت بکنید و از آنها استفاده بکنید و نکردید.

گفتنی است هماهنگی های لازم با مهمانان خارجی این برنامه از اردیبهشت ماه امسال صورت گرفته بود و این لغو یکباره به حیثیت جمهوری اسلامی در نزد نخبگان بین المللی لطمه جدی وارد آورد.

جهان
ارسال نظر

     


-->