بهاره رهنما: سینه زدن زیر پرچم حسین(ع) لیاقت می‌خواهد/به خواندن مقتل حضرت رقیه افتخار میکنم - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
22nd، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 22 nd نوامبر 2014 ساعت 12:24 ق.ظ | کد خبر: 23076  

بعد از آن که چندی پیش بهاره رهنما در صفحه شخصی خود مطلبی را در خصوص مقتل خوانی حضرت رقیه سلام الله علیها و عرض ارادتش به دستگاه حضرت سید الشهدا علیه السلام گذاشت بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی با توهین و تخریب، او را به خاطر این عرض ارادت به تمسخر و استهزا گرفته و با لحن تند و بی ادبانه ای بهاره رهنما را به تحجر متهم کردند…

بعد از آن که چندی پیش بهاره رهنما در صفحه شخصی خود مطلبی را در خصوص مقتل خوانی حضرت رقیه سلام الله علیها و عرض ارادتش به دستگاه حضرت سید الشهدا علیه السلام گذاشت بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی با توهین و تخریب، او را به خاطر این عرض ارادت به تمسخر و استهزا گرفته و با لحن تند و بی ادبانه ای بهاره رهنما را به تحجر متهم کردند. پس از آن بود که شبکه بی بی سی نیز با پوشش این موضوع، به بهاره رهنما و این حرکت ارزشی او توهین و او را تمسخر کرد. اما دقیقا چه اتفاقی افتاده بود؟ داستان از این قفرار بود که بهاره رهنما با انتشار تصویری، مطلبی در شبکه اجتماعی ش گذاشت:

«دیشب اجازه گرفتم و رورانس نموندم. دقیقه نود رسیدم اما بالاخره رسیدم، میان خیمه هایی که به تبرک نام حسین (ع)بر پا شده بود. دعوت بودم به عنوان سفیر انجمن حمایت از کودک به خوانش مقتل خانی حضرت رقیه (س) تمام طول راه گفتم اگر نرسم لابد لیاقت نداشتم اما بالاخره شکر رسیدم. رسول نجفیان عزیز با ساز دیوان همراهی ام کرد و اشک اما مکث های طولانی انداخت میان کلمات مقتل خوانی ام. حس می کردم موج قضاوت ها و نیز محبت ها را اما خواندم بی ترس از اینکه چقدر برچسب بخورم یا نخورم از عزیزترین و پر لذت ترین اجراهای عمرم بود. این برنامه مقتل خوانی تا شنبه در محوطه برج میلاد ادامه دارد با برنامه های متنوع از دستش ندهید!

و قسمتی از این مقتل خوانی که أمامک وا برید یاد کودکان غزه را زنده کرد این بود: مرز یک کودک است ،اگر کودکی را دوست نداری از سپاه محمد نیستی که از یاد برده ای مصطفی افرینش نمار جماعت را در گرو کودکانگی کودکی کرده بود بر شامه هایش به وقت سجده…»

بعد از آن بود که سیل انتقادات بی ادبانه علیه خود رهنما و اعتقادات مذهبی او و عزاداری حضرت سیدالشهدا آغاز شد. بعد از آن بود که بهاره رهنما با انتشار مطلب زیر، به این تخریب ها واکنش نشان داد:

«من که جز یک فن پیج صفحه ای در فیس بوک ندارم. اما شنیدم تو فیس بوک حال خیلی ها خرابه سر مقتل خونی من از بی بی سی و نادر فتوره چی بگیر تا خیلی از روشنفکر نماهای دیگه جوابم فقط به این آدما اینه زیر پرچم حسین ع سینه زدن لیاقت میخواد افتخار میکنم که از بچگی این ارادت رو داشتم و دارم جالبه که حتی مصاحبه با تلوزیون رو بخاطر همین حواشی بعد برنامه حذف کردم و انجام ندادم اما نمیدونستم هنوزم ادمای هستن که بخاطر اعتقاد مذهبی که خیلی شخصیه توهین میکنن و به اسم دموکراسی فحاشی میکنن و آنقدر وقاحت دارن که علمداری امام حسین ع رو تحجر بدونن بازم تاکید میکنم من افتخارمیکنم به خواندن مقتل حضرت رقیه در محرم سال هزار و سیصد و نود و سه شمسی و نذر کردم تا زنده ام برأی همه کودکان مظلوم در جنگ و به عنوان سفیر انجمن حمایت از حقوق کودکان مقتل حضرت رقیه رو برأی مردم بخوانم /یا حسین»

این اولین بار و صد البته آخرین بار نیست که اقدام ارزشمند یک هنرمند بلافاصله با توهین ها و تخریب های برخی افراد و هم چنین شبکه های معاند نظام سلطه قرار می گیرد. اما واکنش تند و صریح در برابر دستگاه عزاداری حضرت سیدالشهدا علیه السلام اخیراً رنگ و بوی تند تر و صریحتری گرفته که موج حملات به حرکت ارزشمند بهاره رهنما آخرین نمونه آن است.

بهاره رهنما

دانشجو

نظر بینندگان
  1. رها says:

    احسنت، احسنت….
    ایول الله…..
    اگر خیلی ها مسخره می کنند، خیلی ها هم تشویق می کنند….

ارسال نظر

     


-->