پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

بیانیه انصارحزب الله وقرارگاه عماریون‌ دزفول خطاب‌به هیئت‌هاو مسوولان‌فرهنگی‌دزفول

انصارحزب الله شهرستان دزفول و قرارگاه فرهنگی عماریون دزفول در بیانیه مشترک با فرار رسیدن ماه محرم و شروع عزاداری حضرت اباعیدالله الحسین(ع) ، دهه اول ماه محرم را بهترین زمان احیاء امربه معروف و نهی ازمنکر خواند و از مسئولان خواست تا مراسمات این ایام را آسیب شناسی نمایند. متن کامل بیانیه بدین شرح است:

باز ماه شور و عزا آمد ، باز ماه حسین حسین گفتن آمد، باز ماه شهادت و افتخار فرارسید، باز ماه پیروزی خون بر شمشیر خود را هویدا کرد، تکیه ها بر پا شد، پرچم خونخواهی حسین علم شد، باز شور شهادت در دلها غوغا می کند، باز آتش عشق حسین(ع) در دلها زبانه می کشد ، آتشی که سالها و قرنهاست که برپا است.

در شهرمان به واسطه مردمانی دوستدار خاندان پیامبر ، خیمه ای برپا می شود به وسعت کل شهرستان .

 حسین مظهر آزادگی و شهادت طلبی ، حسین بزرگترین آمربمعروف و ناهی ازمنکر.

مسئولان بزرگوار هیاتهای عزادار دزفول ، مسئولان فرهنگی شهر !

بیاید در این ماه عزیز و بویژه دهه اول پیام حسین(ع) را زنده کنیم ؛ دهه اول ماه محرم به عنوان “دهه امربه معروف و نهی ازمنکر” نامگذاری شده است. بیاییم امسال شعاری با این پیام مهم عاشورا برخورد ننماییم، دشمنان حسین هنوز شمشیر را برزمین نگذاشته اند، هنوز نیزه داران سپاه عمرسعد برای اهداف حسین نیزه هایشان را به زهر آغشته کرده اند.

امروز ما و شما بعنوان علمداران پیام حسین و بر پا کنندگان خیمه عزای فرزند زهرا مسئولیم، مسئولیم تا نگهبان پیام حسین و دین اسلام باشیم ، حجاب برخی خواهران ما در شهر و بویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا ، قلب زینب زجر کشیده را به درد می آورد و همچون نیزه است به سمت اهداف عزای حسین ، برخی از حرکات زیبنده خیمه عزای حسین (ع) نیست. همه در چه در ظاهر و چه در دل عزادار فرزند رسول الله باشیم.

روز تاسوعا و عاشورا بهترین زمان بر احیاء امربمعروف است ، منبر و عزای حسین(ع) بهترین تریبون است که صاحبان منبر و هئیت هشدار دهند که دشمن در پی ضربه زدن به اعتقادات دوستداران حسین است، گسترش وهابیت نمونه بارز آن است.

ترافیک هئیتها در دو روز تاسوعا و عاشورا ناراحتی هایی را بوجود می آورد اما همه خستگی ها برای اباعبدالله شیرین است ،جدالهای لفظی و خدایی ناکرده فیزیکی در شان  عزادار حسین(ع) نیست. حواسمان است که در این ایام  ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگر زیر ذره بین ماهواره های خبری و جاسوسی دنیاست؟!

نیروی انتظامی امسال اکیپهایی جهت تذکر امربه معروفی و نهی از منکر تدارک ببیند چرا که مطالبه متدینین شهر است، هرچند که در ایام زحمات زیادی این نیرو متقبل می شود، حضور محسوس بسیجیان نیز همچون سالهای گذشته نیز کارگشاست.

سخنرانان مراسمات در شهر این تذکر را بدهند که کوفیان زمانی که اسراء و خاندان امام را آوردند ، زنان آرایش نموده ، نکند امروز عزادار حسین در کنار خیابان به سان کوفیان شود و به جای تسکین دل یتیمان حسین (ع) موجبات خوشحالی شیطان و شیطان صفتان را فراهم آورد. در مسیرهای عزاداری به لزوم جدایی خواهران از برادران تاکید شود؛ همه مسئولیم .

حجاب و عفاف زنان ما و غیرت و حمیت مردان ما بیش از همه چیز موجب هجمه دشمن است، پس ما محبان حسین باید از همیشه هوشیارتر باشیم .

درمنابر خوب است به برخی از شبهات که از سوی دشمنان اسلام و شیعه مطرح می شود پاسخ داده شود ، این نکته را نباید فراموش کرد که هزاران سایت اینترنتی و شبکه ماهواره ای اعتقادات مسلمین بویژه شیعه را هدف قرار داده اند. هر روز در پی ایجاد شبهه در دین هستند تا بلکه اعتقادات ما ضعیف شود. در برخی سخنرانی ها که بیان می شود چه نوع کلوخی و خاری در صحرای کربلا بود و یا دیوار های کوفه چقدر ارتفاع داشته اند و …. خوب است اما شاید در شرایط امروز دردی از شیعیان را در برابر این سیل عظیم شبهات دوا ننماید.

مداحان و صاحبان منابر تذکر دهند که سبک زندگی شیعه باید حسینی باشد و نه غربی و تجمل گرا . مسئولان  و کارشناسان باید عزاداریها را  آسیب شناسی کنند ، چرا که برخی حرکات با فلسفه عزای حسین (ع)نمی خواند.

شهرداری و شورای شهر و بطور کلی شورای فرهنگ عمومی می تواند در این ایام از تابلوهای فراوانی که قارچ گونه در شهر سر بر آورده و اغلب شان مصرف گرایی را ترویج می دهند، استفاده نماید و فضای شهر را حداقل در این ده روز عاشورایی و فرهنگی نماید ، کاری که در اغلب شهرها توسط همین تابلوهای تبلیغی صورت می گیرد.  البته این نیاز به همت و کاری ضربتی دارد و نه فقط در قالب مصوبه ای کاغذی باشد.

انصارحزب الله شهرستان دزفول – قرارگاه فرهنگی عماریون دزفول

آبان – ۱۳۹۲

80887138-5106327

پلاک نیوز

اخبار مرتبط