بیانیه دانشجویان بسیجی دانشگاه های خوزستان به مناسبت 16دی - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
6th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th ژانویه 2015 ساعت 6:20 ب.ظ | کد خبر: 25091  

امروزه استکبار ستیزی و مقاومت، بیداری اسلامی را در میان ملتهای آزاده رقم زده و در آینده نزدیک نیز این تفکر، جهان را فرا خواهد گرفت

مقاومت یعنی می دانی که به تعداد در هویزه کمتری ولی به ایمان از کوه استوارتر می ایستی و مقاومت میکنی تا به همه یاد دهی تنها رمز پیروزی و ماندگاری اسلام مقاومت است. این مقاومت و شجاعت به همراه بصیرت و ولایتمداری علم الهدی و یارانش  بود که ۱۶دی ها رابه وجود آورد.
به گزارش دزمهراب به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی کشور، بسیج دانشجویی استان خوزستان به مناسبت ۱۶ دی روز “دانشجوی بسیجی” بیانیه ای منتشر کرد.متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَهُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّهِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ

۱۶ دی سالروز شهادت کسانی است که دو عنوان مقدس را در کنار یکدیگر داشتند هم دانشجو بودن و هم بسیجی بودن، القابی که شهید حسین علم الهدی و همرزمانش به شایستگی با نثار خون خود از آنها دفاع کردند و برگ زرینی در تاریخ انقلاب و جنبش های دانشجویی به یادگار نهادند.

علم الهدی و یاران بصیرش چیزی را دنبال نکردند جز اینکه به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفته و در جهت پشتیبانی از ولایت و دفاع از مقدسات به جبهه ها شتافتند آنچه که ما امروز به وقت شناسی و بصیرت از آن یاد میکنیم. وقت شناسی یعنی آنجا که لازم بود در ۱۳ آبان مقابل لانه جاسوسی باشی یا در ۱۶ دی در معرکه کربلای هویزه بصیرت یعنی شناخت درست از افراد و جریانات و مقابله با تمامیت خواهان قدرت طلب، اینها روحیه شهید علم الهدی بود. حماسه ۱۶ دی برگرفته از روحیه مقاومتی بود که امام خمینی(ره) برگرفته از مکتب عاشورا، در دل ملت به وجود آورد و دانشجویان بسیجی با جان دل این پیام را دریافت و ثبت کردند آنان عاقلانه انتخاب کردند وعاشقانه عمل کردند.

مقاومت یعنی می دانی که به تعداد در هویزه کمتری ولی به ایمان از کوه استوارتر می ایستی و مقاومت میکنی تا به همه یاد دهی تنها رمز پیروزی و ماندگاری اسلام مقاومت است. این مقاومت و شجاعت به همراه بصیرت و ولایتمداری علم الهدی و یارانش  بود که ۱۶دی ها رابه وجود آورد.

حرکت دانشجویان در تاریخ چندین ساله انقلاب و قبل از انقلاب همیشه برگرفته از حق طلبی و مطالبه گری بوده و هست حرکتی که در آن نگاه پویا و پیش برنده همراه با پیشرفت و سیدن به آرمانها موج می زند. دانشجوی بسیجی فرای جناح بندی های سیاسی و حزبی همیشه با نگاه بلند آینده روشن انقلاب را رصد می کند و با نگاه آرمانی مبتنی بر واقعیت بر خود لازم می داند آنجایی که از مسیر دور می شویم روشنگری کند و ناخدای کشتی انقلاب را یاری کند.

در سالهای نه چندان دور همیشه دانشگاه مورد طمع جریانات مختلف سیاسی قرار گرفت و عده ای به دنبال پیاده نظام، از دانشجویان برای حرکتهای حزبی و جناحی خود بودند. عده ای در بستر حوداث فتنه گون ۷۸ و ۸۸ خواستند دانشگاه را مبدا درگیری با نظام کنند که دانشجویان ولایت مدار در نطفه با این جریانات مقابله کردند  آنچه بسیج دانشجویی و دانشجوی بسیجی را از سایرین متمایز می کند سیراب شدن از سرچشمه ولایت و حرکت در مسیری است که به دنبال تعالی جامعه است.

اعتقاد ما بر این است که هر کس که داری روحیه استکتبار ستیزی و عدالت طلبی است قطعا تفکر بسیجی دارد و این تفکر روز به روز نه تنها در ملت ایران بلکه در سایر ملتهای جهان گسترش می یابد. امروزه استکبار ستیزی و مقاومت، بیداری اسلامی را در میان ملتهای آزاده رقم زده و در آینده نزدیک نیز این تفکر جهان را فرا خواهد گرفت.

ما دانشجویان بسیجی در ۱۶ دی و در کنار الگوی دانشجویان بسیجی حسین علم الهدی و همرزمانش با خود و خدای خود عهد می بندیم  پشتیبان ولایت بوده و تا رسیدن به قلل رفیع اسلام و اهتزار در آوردن پرچم لا اله الا الله از پای ننشیم.ما برای رسیدن به آرمانهای امام لحظه ای غفلت نخواهیم کرد و در برابر توطئه مستکبران عالم همیشه یک جمله را با خود زمزمه می کنیم تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم.

ارسال نظر

     


-->